Reklamlar
Dünya 2020-04-25 01:53:35 Karakaya

Korkunç iddia: Siyah kedileri corona virüse çare diye yiyorlar

Vietnam’da öldürülen siyah kedilerin yeni tip corona virüse (Kovid-19) çare diye pişirilen etinin macun haline getirilerek tüketildiği öne sürüldü.

The No To Dog Meat (Köpek Etine Hayır) Vakfından yapılan açıklamada Vietnam’da siyah kedilerin, corona virüse çare oldukları gerekçesiyle kaynatılıp macun haline getirildiği belirtildi. Köpek ve kedi eti ticaretine karşı mücadele eden vakıftan yapılan açıklamada ülkede siyah kedilerin öldürüldüğü, derilerinin soyulduğu, güneşte kurutulduktan sonra kaynatıldığı belirtilerek, bu işlemlerden sonra elde edilen macun kıvamına yakın sıvının corona virüse çare olduğu gerekçesiyle insanlar tarafından tüketildiği öne sürüldü.

Bu işlemin genelde başkent Hanoi’de yapıldığı ve elde edilen sıvının internettende satıldığı ifade edildi. Vakfın kurucusu Julia de Cadenet, dünyada insanların Kovid-19 salgınından korktuğunu belirterek, bu hastalığa "çare" kisvesi altında savunmasız hayvanların öldürülmesine izin verilmemesi gerektiğini vurguladı. Julia de Cadenet, köpek, kedi ve egzotik hayvan eti tüketiminin Vietnam’da hala çok yaygın olduğunu ifade etti. Vaka sayısının 268 olduğu belirtilen Vietnam’da şimdiye kadar Kovid-19 nedeniyle herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek