Reklamlar
Gündem 2020-10-23 16:42:44 Tufan

Kuzey Kıbrıs'ı Özel Yapan Nedir?

Kuzey Kıbrıs, son yıllarda en çok ziyaret edilen ada ülkeleri arasında yer almaktadır. Kıbrıs, coğrafi konumu dolayısıyla sahip olduğu avantajlarının yanı sıra milattan önceki yıllara dayanan tarihi de turistleri Kuzey Kıbrıs’a çekmektedir. İstatistiklere göre, sadece 2019 yılında Kıbrıs’ı 1,2 milyon civarında turist ziyaret etmiştir. Hatta Kıbrıs’ı gezen birçok turist, buradan bir Kıbrıs satılık ev almak için gayrimenkul danışmanlarına başvurmaktadır.

 

Bu sayede KKTC emlak ve Kıbrıs satılık ev satışlarında büyük bir artış yaşanmıştır. Peki Akdeniz’in incisi lakabını kazanmış Kıbrıs, neden bu kadar seviliyor? Kuzey Kıbrıs’ı özel yapan şey nedir? Bu yazımızda ayrıntılı bir şekilde Kıbrıs’ı Kıbrıs yapan her şeyi sıralayacak ve ayrıntılarla inceleyeceğiz. Kıbrıs ve KKTC emlak ile ilgili çok daha fazla bilgi almak için web sitemize göz atmanızı şiddetle öneririz.

Doğası

Kuzey Kıbrıs, eşsiz bir doğaya sahiptir. Kuzey Kıbrıs’ın çarpık kentleşme oranının az olması ve mimari düzene önem verilmesi bu ülkenin sahip olduğu gözleri kamaştıran doğasının korunmasına yardımcı olmuştur. Kıbrıs, diğer Avrupa ülkeleri ile karşılaştırılınca daha sıcak bir iklim olan Akdeniz iklimi içinde yer aldığından dolayı bitki örtüsü Akdeniz iklimi etkisinde gelişen Akdeniz florasıdır. Bu florada sarısolmaz çiçeği (diğer adıyla ölmez çiçek), ökse otu ve sığla ağacı gibi bitkiler yer alır. Kıbrıs’ta en yaygın bulunan ağaç türleri ise çam, ardıç, meşe ve servinin yanında adada sonradan yetiştirilmeye başlanan okaliptüstür. Kuzey Kıbrıs’ta birçok villada büyük bahçeler bulunduğundan dolayı bu tür bitkileri bahçede yetiştirmek de mümkündür. Bahçıvanlığa ilginiz varsa Kıbrıs, yaşamanız için mükemmel bir yer olabilir. Bahçeli ve yeşillik içindeki bir Kıbrıs satılık ev veya villa gibi Kıbrıs emlak seçeneklerini gözden geçirmek istiyorsanız, web sitemizde yer alan iletişim bilgilerine ulaşarak hemen bizi arayın!

İnsanı

Kıbrıs bu kadar güzelken insanı da ülkesinden farklı olamaz elbet! Kuzey Kıbrıs’ın insanı oldukça misafirperver, hoşgörülü ve yardımsever insanlardır. Bunu Kuzey Kıbrıs’ı ziyaret etmiş olan her turistin fark edebileceğini sanıyoruz. Komşuluk ilişkileri, Türkiye’de olduğu gibi Kıbrıs’ta da insanların hayatlarında büyük bir rol oynamaktadır. Kuzey Kıbrıs’ın nüfusu Kıbrıs vatandaşları ve Türk vatandaşlar olarak ayrılmıştır. Diğer ırklardan en çok İngilizler Kuzey Kıbrıs’ta yaşamaktadır. Nüfusta azınlıkta olan vatandaşlar, Türklerin çoğunlukta olduğu mahallelerde yaşamakta olsalar bile birbirilerine saygı duymaktadırlar ve olabildiğince huzurlu bir ortam sağlamak için ırk ve din gözetmeksizin ellerinden geleni yapmaktadırlar. Çoğu zaman Türk halkının düzenlediği etkinliklere katılmakta ve kültürlerine saygı göstermektedirler. Böyle bir ortamda yaşamak sizin de ilginizi çekiyorsa, gelin GoldMark Estates ile görebileceğiniz en güzel mahalleler ve en güzel komşular olan KKTC emlak seçeneklerimize göz atın!

Yatırıma Uygun Kazançlı Emlak Seçenekleri

Kuzey Kıbrıs içerisinde son zamanlarda göç alımının artması sebebiyle Kıbrıs emlak piyasası çalkalandı. Birçok evin fiyatı normal değerlerinin çok altında satılması da yatırımcıları Kıbrıs’a çekti. Şu anda ülkenin her yerinde yapılan Kıbrıs satılık ev, arsa ve gayrimenkul satışları hızla yapılmaya devam edilmektedir. Böyle dönemlerde alınan arsa, konut ve gayrimenkuller yalnızca birkaç yıl içinde alınan değerini iki, üç hatta dört katını bulabileceğinden birçok yatırımcının kar edebilmesini sağlamaktadır. Bu yüzden GoldMark ailesi olarak KKTC emlak yatırımlarınızı çabuk gerçekleştirmenizi tavsiye eder ve çok geç olmadan Kıbrıs’tan GoldMark ile satın alacağınız arsa ya da Kıbrıs satılık ev gibi Kıbrıs emlak alternatifleri ile gelecekte oldukça kazançlı olacak bir yatırımın parçası olmanızı içtenlikle dileriz. İster ailenizin ister kendinizin geleceğini düşünerek GoldMark Estates ile karlı bir yatırım gerçekleştirmek istiyorsanız, bize web sitemiz üzerinden istediğiniz şekilde ulaşabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek