Reklamlar
Dünya 2017-03-20 14:14:23 Karakaya

Kuzey Kore Roket Motoru Denedi

Yaptığı füze denemeleriyle dünya ülkelerin dikkatini üzerine toplayan Kuzey Kore yeni denemeler yapmayı sürdürüyor. Komşu ülkelerin ve özellikle ABD'nin sert tepkilerine aldırış etmeden denemelerini sürdüren Kuzey Kore yeni bir deneme daha yaparak dikkatleri yeniden üzerine topladı.

 

En son balistik füzelerini deneyen Kuzey Kore yönetimi şimdide roket motorlarını test etti. Balistik füzelerinde olduğu gibi roket motorlarının da başarılı testlerden geçtiğini belirten Kuzey Kore yönetimi dünya ülkelerinin dikkatini çekmeyi başardı.

Kuzey Kore Devletinin medya yayın organlarından yapılan açıklamalrda yüksek performanslı roket motorları tes edildiği açıklandı. Yapılan testler hakkında açıklama yapan Kuzey Kore lideri Kuzey Kore'nin roket motorları konusunda yeni bir doğum gerçekleştirdiğini ifade etti.

Bugüne kadar 5 defa nükleer test aşaması yapan ve bununla birlikte balistik füzeler deneyen Kuzey Kore'nin kıtalar arası füze sistemi yapmak istediği ve bu füze sistemleri ile ABD'yi vurmak istediği ifade ediliyor. Bölge ülkelerin de Kuzey Kore'ye karşı olduğu askeri bir yanıt verebilecekleri ifade ediliyor. ABD donanması ve hava kuvvetleri'nin de bölgede keşif uçuşları yaptığı söyleniyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek