Reklamlar

Lazer Epilasyon - Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

 

Lazer epilasyon, yaygın olarak yalnızca epilasyon olarak geçmektedir. Fakat lazer işlemlerde diğer epilasyon çeşitlerinden farklı olarak kalıcılık görülmektedir.

 

Epilasyon arasında en çok bilinen yöntem lazer epilasyon olarak geçmektedir. Lazer yöntemi hem daha kalıcı hem de daha sağlıklı olmasından dolayı daha fazla tercih edilmektedir. Durumun böyle olmasından dolayı da genellikle epilasyon işlemi denildiği zaman akla ilk gelen lazer işlemidir. Kadın ve erkek ayrımı yapılmaksızın istenmeyen tüylerin kalıcı olarak alınması, lazer işlemiyle mümkün hale gelmiştir. Ayrıca bu yöntem bilinen diğer yöntemlere oranla daha acısız olarak geçmektedir. Doğru cihaz kullanılarak ve aynı zamanda uzmanlar tarafından yapıldığında son derece etkilidir. Uygulamanın doğru kullanımında herhangi bir zarar görmeniz de mümkün değildir.

 

Uzmanlar tarafından uygulanacak olan bölge, cilt tipi, cilt rengi, kıl yapısı belirlenerek işleme başlanmaktadır. Belirlediğimiz bu yöntemler ile birlikte kişiye hangi cihazın uygulanacağı seçilmektedir. İlk planlama aşamasından sonra da doktorunuz işlemin kaç seans süreceği hakkında size daha detaylı bilgi verecektir.

 

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Epilasyon ve iğneli epilasyon işlemleri ile birlikte, vücudumuzda yer alan kıllardan kurtulmanız mümkündür. Bu başlık altında sizlere lazer epilasyondan bahsedeceğiz.

 

Lazer epilasyon kullanımı için dört farklı tür yer almaktadır. Cihazların farklı farklı olmasının nedeni dalga boylarının farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Kişinin cilt, kıl kriterlerine göre hangi cihazın daha uygun olacağı belirlenmektedir. Sizin için en uygun cihazı belirlemede cihazın dalga boyu deriye nüfuz etme kapasitesini belirleyecektir. Kısacası dalga boyu kısaldığı zaman kıl köklerinin, ışını tutması daha fazla olacaktır.

 

Yüksek dalga boyu kullanılan cihazlarda acı biraz daha fazladır. Fakat cihazlarda yer alan ayarlar ve farklılıklar sizin kılınıza ve cildinize bağlıdır. Kötü bir görünüm olmaması açısından doktorunuz sizin için en doğru cihazı seçecektir. Lazer epilasyon çeşitlerine genel olarak bakıldığında şu şekilde sıralama yapılabilir:

1) Ruby Lazer:

Ruby lazer, 694 nm dalga boyuna sahiptir. Çok kısa türler üzerinde oldukça etkili bir lazer yöntemidir. Açık renkli cilt tipine sahip olan kişilere daha çok uygulandığı görülmektedir. Dudak üstü gibi bölgelere yapılan yöntemler arasındadır.

2) Alexandrite Lazer:

Alexandrite lazer, 755 nm dalga boyuna sahiptir. Yakında yer alan dokulara zarar vermeden uygulanabilen bir yöntemdir. Büyük bir başlığa sahip olmasından ötürü hızlı bir şekilde geniş bölgelere etki eder. Seans süresinin önemli ölçüde kısaltılmasını sağlar. Yüksek soğutucu sistemine sahip olduğundan dolayı acı pek hissedilmez. Çok koyu olmayan tenlerde kullanımı görülmektedir.

3) Diode Lazer:

Diode lazer, 800 nm dalga boyuna sahiptir. İnce tüylerin giderilmesi işleminde oldukça etkilidir. Bu yöntemde cilde çok yakın mesafeden atışlar yapıldığından ötürü soğutucu jel kullanımıyla yapılması daha uygundur. Tüm cilt tiplerine uygulanabilen bir yapısı vardır. Batık kıl köklerine dahi etki edebilir.

4) Yag Lazer (ND):

Yag lazer, 1064 nm dalga boyuna sahiptir. Koyu ve açık tene sahip kişilerde kullanılabilen bir diğer lazer uygulamasıdır. Diğer türlere oranla acının daha fazla hissedilmesi görülebilir. Açık renkli ve ince kıllara daha çok uygulanmaktadır. Geniş çapa sahip ucu ve uzun atım süresiyle oldukça etkili yöntemler arasında gelir.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek