Reklamlar
Gündem 2020-10-15 11:18:38 Tufan

Lazer Epilasyon İzmir Merkezimiz Sayesinde İstenmeyen Kıllardan Kurtulun!

Vücudumuzun hemen hemen her bölgesinde bulunan ve istenmeyen kıllar, büyük çabalar karşılığında vücuttan belirli süreliğine yok edilirler. Ağda, jilet, tüy dökücüler ile yapılan bu işlemler kesin bir çözüm sağlamayabilir. 

 

Bu işlemler sonucunda, kıl dönmesi gibi problemler ortaya çıkabilmektedir.  Kadınlarda ergenlik dönemi diye tabir ettiğimiz dönemde ortaya çıkan tüy sorunu, yaşlanma evresine kadar devam edebilmektedir.

Günümüzde birçok kişinin yaşadığı tüy ve kıl sorununa, lazer epilasyon ismi verilen yöntemler ile çözüm bulunabilmektedir. Vücutta doğal olarak bulunan tüylerden kurtulmak istiyorsanız, son derece etkili olan lazer epilasyon İzmir merkezimiz sizin için idealdir.  Bu yöntemin bilinen diğer yöntemlere göre daha az acı hissettirdiğini söylemek mümkündür. Dolayısıyla keşfedildiği andan itibaren sıklıkla tercih edilen bir yöntem olmuştur.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

İstenmeyen kıl ve tüylerden lazer epilasyon yöntemiyle kurtulmak isteyen kişiler, seçecekleri epilasyon merkezine giderek ön görüşme yapar ve işlem için gerekli incelemelerin uzmanlar tarafından incelenmesini sağlarlar. Daha sonra işlem için randevu tarihi belirlenir ve işlemden birkaç gün önce tüy ve kıllar; jilet gibi yöntemler ile kısaltılır.  Kılların kısaltılması, ışınların direkt olarak kıl köklerine ulaşması bakımından önemlidir. Ancak bu işlem yapılırken jilet dışında başka bir yöntem kullanılmamalıdır. Çünkü bu işlemin amacı; tüyleri kısaltıp daha görünür bir hale getirmektir.

Epilasyon yönteminde; ilk olarak kişinin ten ve kıl rengine bakılarak ışın değeri ayarlanır. Bu aşamada kıl köküne hasar verebilecek en uygun dozu ayarlayabilmek çok mühimdir. İstenilen her bölgeye ayrı bir şekilde doz ayarlaması yapılmaktadır. Doğru ayarlama ve uzman ile başarılı bir sonuç almak mümkündür.

Epilasyonun Kıllara Etkisi Nedir?

Lazer epilasyonun amacı, kıl köklerinde belirli bir hasar meydana getirerek tekrardan kıl çıkmasını engellemektir. Bu amaçla kılların bulunduğu bölgeye cilt üzerinden ışın yollanarak kıl kökleri yakılır. Kıl köküne yollanan ışınlar, kıl köküne yaklaştığı zaman ısıya dönüşmektedir. Bu sayede kılın kök hücresi tekrardan büyüyemez. Epilasyon işleminde bahsi geçen bu adımlar saniyeler içerisinde gerçekleşmektedir. 

Epilasyonda tüylerin büyüme evreleri olmaktadır. Bu evreler; anajen, katojen veya telojendir. Bu aşamaların göz önünde bulundurulması, işlemin sonucu bakımından oldukça önemlidir. Özellikle tüylerin gelişme evresinde epilasyon işleminin cilt üzerinden ısı verilerek uygulanması, tüylerin tekrardan çıkmasına engel olmaktadır. Diğer bir deyişle; epilasyonda tüy veya kıllardan tamamen kurtulmak için birçok seansa gerek duyulması, tüylerin bu evreleriyle ilgilidir. Şöyle ki; aynı bölgedeki tüy ve kılların kök hücresinden farklı boyutlarda uzaması nedeniyle, epilasyon yöntemi hepsinde aynı tahrip etkisini yaratmamaktadır. Ancak bir sonraki seansta büyüme evresine geçiş yapan kıllara müdahale edilebilmektedir.

Kaç Seans İle Kıllardan Kurtulabiliriz?

Epilasyon işleminin seans sayısı; işlemin yapılacağı bölgeye göre değişmektedir. Bununla birlikte ihtiyaca göre de değişebilen seans sayısı, genel olarak bakıldığında 4 veya 8 arasındadır. Epilasyon yönteminin uygulama süresi cilt tonu, yapısal özellikler ve kılların durumuna göre değişebilmektedir.

Epilasyon işleminin süresi, işlemin uygulanacağı bölgenin büyüklüğüne göre değişebilir. Bölge küçükse, 5 dakika süren bir işlemdir. Ancak tüm vücut epilasyon işleminden geçecekse, seansların süresi 2 saat olabilmektedir.

Lazer Epilasyon İçin Yives Clinic'i Ziyaret Et! 

Lazer epilasyon işlemi birçok kişinin sorununu çözmektedir. Hızlı ve etkili bir yöntem olan lazer epilasyon İzmir ilinde faaliyet gösteren Yives Clinic'e danışarak randevu alabilirsiniz. www.yivesclinic.com sitesi ile iletişime geçerek aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz. Aynı zamanda diğer uygulamalar hakkında da bilgiler edinebilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek