Reklamlar
Dünya 2017-08-03 17:37:14 Karakaya

Mark Zuckerberg'den Flaş Hamle!

Her gün en az bir kere girdiğimiz ve yıllardır görmediğimiz insanların neler yaptığına baktığımız Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'den flaş bir hamle geldi. Bir süredir siyasete gireceği konuşulan Zuckerberg, ABD'nin eski başkanı Barack Obama'nın baş danışmanını işe aldı.

Başta Birleşmiş Milletler olmak üzere birçok kurum ve kuruluşla yakın temasta olan, dünya liderleriyle sık sık ikili görüşmeler yapan Facebook’un kurucusu Zuckerberg, siyasete girme sinyali veriyor… Zuckerberg, geçen yıl Donald Trump’ın karşısında olan demokrat Hillary Clinton’ın kampanya stratejisini oluşturan ve ABD’nin eski başkanı Barack Obama’nın başdanışmanı olan Joel Benenson’ı işe aldı.

Benenson, Facebook’un CEO’su ve eşine ait Chan Zuckerberg Initiative isimli STK’sında araştırmaları yönetecek.

Zuckerberg’in bu hamlesi sonrasında kulislerde genç iş adamının siyasete gireceği iddiaları da gündeme geldi. Daha önce siyasi bir kariyer hedeflediğini dile getiren Zuckerberg, yakın zamanda yapılan bir ankete göre seçime gitse Trump ile 2020 seçimlerinde başabaş mücadele edebilecek pozisyonda. Zuckerberg geçtiğimiz Ocak ayında da Obama’nın seçim kampanyalarını yürüten David Plouffe’yi göreve almıştı.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek