Reklamlar
Teknoloji 2017-06-21 14:42:32 Karakaya

Nokia Android Sisteme Geçiş Yaptı

Mobil cihaz devi gelişen teknolojiye ayak uydurmakta çok geç kaldı. işletim sistemi olarak Windows Phone tercih edilmesiyle uygulamalarda çok geride kalan Nokia uzun bir aradan sonra android sisteme geçiş yaptı.

 

Mobil cihaz konumunda çıkardığı Lumia serisiyle diğer mobil cihazlara göre çok geride kalan Nokia, yeni serisiyle piyasaya giriş yapmaya hazırlanıyor.

2017 Mobil Dünya Kongresinde yeni seri mobil cihazlarını tanıtan Nokia, 3, 5 ve 6 olmak üzere akıllı telefonlarının tanıtımını yaptı. Kısa süre içinde Türkiye'de de satışa sunulacak Nokia 3,5,6 serisi telefonlar gelişen teknolojiye ayak uyduran sistem özelliklerine sahip.

HMD Global bünyesinde Android sisteme geçiş yapan Nokia, akıllı telefon serisine yeni bir boyut kazandıracak. Yeni seri sistem ve özellikler ile mobil cihaz konumunu üst seviyelere taşımayı hedefleyen Nokia, 3, 5 ve 6 seri modelleriyle piyasaya giriş yapacak. Nokia'nın yeni seri telefon fiyatları ise Nokie 3 949 TL , Nokia 5 1149 TL ve Nokia 6 1349 TL den satışa sunulacak. Serinin amiral gemisi olan Nokia 6 özellikleriyle bir çok yeni nesil mobil cihaz ile aynı özellikleri barındırıyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek