Reklamlar
Hayat 2021-06-04 19:32:15 Karakaya

Noktalı Defter Nedir? Nereden Satın Alınır?

Noktalı defter(Bullet journal olarak da bilinir), normal çizgili kağıda veya çizgisiz boş kağıda karşı nokta ızgarası sayfalarına sahip bir günlük kullanmanın bir yöntemidir. Bu tür bir kağıt piyasaya sürülmeden önce, dergiler genellikle düzenli olarak yönetilen okul kağıdı veya Sert ızgara çizgileri veya küçük kutular oluşturan ızgara sayfaları ile gelir.

 

Nokta ızgara kağıdı, kullanıcının elek ızgara çizgileri boyunca devralmadan takip etmesini sağlayan küçük, soluk noktalara sahiptir. Bu dergi için bir kaplı bir defter benzer daha düz çizgi bile kullanıcı sağlar.

 

Noktalı Deftere Nasıl Yazı Yazılır?

Noktalı defterin içine yazmak için özel bir şey yapmanıza gerek yoktur. Kelimeleriniz her yere gitmeden daha düz bir çizgide yazmanıza yardımcı olmak için noktalı çizgileri kullanın. Kimse dağınık bir günlük istemiyor, değil mi?

 

Günlüklerinin veya yapılacaklar listelerinin fotoğraflarını başkalarıyla paylaşmayı seven bir kişi iseniz, dot grid paper sizin için mükemmel olacak! Noktalı defterin bir diğer adı ise Bullet journal’dır.Tüm defterlere buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

Noktalı Defter ile Ne Yapabilirisiniz?

Noktalı defteriniz ile boş sayfaları açtığınızda, eminim iki şeyden biri gerçekleşecektir:1. Verimliliğinizi en üst düzeye çıkarmak için sürekli akan bir fikir listesine sahip olacaksınız.

  1. Ya da günlüğü nasıl dolduracağınız ve bundan sonra ne yapmanız gerektiği konusunda tamamen kaybolacaksınız.


 

1.To-do List

Bir yapılacaklar listesi oluşturmaktan ve daha sonra memnuniyeti almaktan ve elde edilenlerden büyük bir çizgi çizmekten daha büyük bir sevinç yoktur. Noktalı kağıt kullanmak, listenizdeki öğeleri hızlı bir şekilde numaralandırmanın ve aynı zamanda harika görünmesini sağlamanın mükemmel bir yoludur.

 

Görevde kalmanıza ve günlüğünüze yaratıcılık getirmenize yardımcı olmak için yapışkan Notlarımızı ve Not Defterlerimizi kullanın.

 

Daha da iyisi, kağıt üzerindeki noktaları birleştirerek kendi onay kutularınızı çizebilirsiniz. 

 

  1. Kaligrafi Pratiği

El yazısı, çok sabır ve odaklanma gerektiren güzel bir sanattır. Nokta ızgara defterleri ve noktalı kağıt, kaligrafi uygulamak ve her seferinde düz çizilmiş bir yazı tipi sağlamak için mükemmel bir yoldur.

 

  1. Karalama ve Çizim Pratiği

Kaligrafiye ek olarak, noktalı kağıt, karalamaların yanı sıra başka şeyler çizmek için de mükemmeldir. Tipik geniş cetvelli defter kağıdı ve grafik kağıdı, gerçek sanat eserlerini ortaya çıkarmak için çok az şey yapar. Kimse çizimlerinin ortasında ağır mavi çizgiler istemiyor. Bunun yerine noktalı defterleri kullanın.

 

  1. Planlayıcı

Bir nokta ızgarası günlüğü kullanmanın en popüler yollarından biri kendi özel planlayıcınızı oluşturmaktır. İstediğiniz şekilde yaratıcı bir şekilde tasarlama özgürlüğü ile noktalı sayfalar kendi özel takvimlerinizi çizmek için mükemmeldir. 

 

Ay, hafta veya güne göre plan yapmak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Nokta ızgaralı bir dergi ile, günlük ihtiyaçlarınız için çalışmayan önceden dizilmiş dergileri seçer ve bunlara bağlı kalmazsınız. Planlayıcı defter/ajanda  modellerine burdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

Nokta ızgara planlaması ile bir adım daha ileri gidin ve özel planlayıcınızı hayata geçirmek veya evde kendi planlayıcı çıkartmalarınızı oluşturmak için renkli planlayıcı çıkartmaları ekleyin.

 

  1. Beyin Fırtınaları

Nokta ızgarası günlüğü, sadece beyin fırtınası fikirleri için de mükemmeldir. Hangi fikirlere göre hareket etmek istediğinizi ve hangilerinin daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu belirtmek için noktalı çıkartmalarımızı kullanın.


 

Noktalı Defter Nereden Satın Alınır?

Sonuç olarak noktalı defter temin etmek için bir çok alternatif olsa da biz Woohoobox’u öneriyoruz.İlham almak için güzel tasarımlı defterlerin yanı sıra kaliteli ürünlere sahipler.Biz tasarımcıların ilham almak için bazen defter özel tasarımlara ihtiyaçları olabiliyor.Woohoobox noktalı defterler bu noktada bizim ihtiyaçlarımızı karşılıyabiliyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek