Reklamlar
Politika 2017-04-18 08:34:32 Karakaya

OHAL 3 Ay Uzatılıyor

Beştepe'de gerçekleşecen Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş açıklama yaptı. OHAL'in 3 ay daha uzatıldığını belirten Numan Kurtulmuş, 19 Nisan 2017 01:00'den itibaren olağanüstü halin 3 ay süreyle uzatıldığını belirtti.

Bugün toplanan  Bakanlar Kurulu Toplantısında olağanüstü halin 3 ay süreyle uzatılması kararı alındı.

BEŞTEPE'DE BAKANLAR KURULU TOPLANDI

Başbakan Yardımcısı ve  Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş,  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında  Beştepe'de gerçekleşen  Bakanlar Kurulu toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

OHAL 3 AY SÜREYLE UZATILDI

Bakanlar Kurulu toplantısında, MGK'nın OHAL tavsiyesinin değerlendirildiğini belirten Numan Kurutlmuş, 19 Nisan 2017 saat 01.00'den itibaren olağanüstü halin 3 ay süreyle uzatılmasına ilişkin TBMM'ye konunun arz edilmesi yazısı kaleme alındığını söyledi.

REFERANDUM PARTİ SEÇİMİ DEĞİLDİ

Yapılan seçimin bir parti seçimi olmadığını da vurgulayan Kurtulmuş 16 Nisan'da  Türkiye, milletvekili seçimi ya da belediye başkanı seçimi yapmadı. Yani şu oy şu partinin oyu, bu oy şu partinin oyudur diyemeyiz. Dolayısıyla herhangi bir şekilde bu sonuçlarla herhangi bir partinin falanca seçimde aldığı sonuçların kıyaslanması siyasi mantık bakımında doğru değildir." ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek