Reklamlar
Kadın 2018-10-17 18:17:28 Karakaya

Ojelerle İlgili Bu Tüyoları Her Kadın Bilmeli!

--

Oje sürmek kimileri için bir keyif, kimileri için de bir zorunlu bakım yöntemi oluyor. Sıklıkla temizlemek ve yenilemek zorunda kaldığınız ojelerinizi daha kalıcı hale getirmenizin yollarını sizlere aktaracağız. Aynı zamanda oje sürmenin püf noktalarına dair de çeşitli tüyolarımız olacak. Bu yazıyı okuduktan sonra hemen bir deneme yapmak isteyeceksiniz.

Öncelikle ojenizin daha kalıcı olmasını nasıl sağlayabileceğinizden başlayalım. Ojelerin uçlardan çıkmaya başlamasının nedeni tırnağınızın sadece üst yüzeyine sürüyor olmanızdır. Oysa uç kısmına yani törpülediğiniz kısmına da sürmeniz gerekiyor. Çünkü buradan hava alan oje kolayca çıkıyor. Törpülediğiniz kısmına da sürmeniz halinde ojenin havayla temasını kesersiniz ve daha kalıcı hale gelmesini sağlarsınız.

Daha Düzgün Oje Sürmenin Formülü Ne?

Ojenizin üzerine bir kat şeffaf parlatıcı sürmeniz de daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. Renginin solmasını önler ve hafif çizilmeler oluşmasını da engeller. Ojeyi önce sağ elinize sürerseniz ve fırçayı da sol elinizle tutarsanız çok daha düzgün sürmeyi başarabilirsiniz. Elbette solak olanlar için durum değişiyor. Solak olanlar da önce sol elinin tırnaklarına ojeyi sürmeli!

Eğer tırnaklarınız çok genişse daha ince göstermek için koyu renkli ojeleri seçin ve tırnaklarınızın kenarlarına oje sürmeyi. Bu sayede tırnaklarınızın da daha ince ve zarif görünmesini sağlamış olacaksınız. Eğer satın aldığınız oje sandığınızdan daha koyu kıvamlı çıkarsa ya da daha çok koyu bir renk bırakıyorsa içerisine az miktarda aseton dökün ve iyice çalkalayın. Kıvamının ve renginin açılmasını sağlamış olacaksınız.

Ojenin daha uzun süre kalmasını istiyorsanız marka seçiminizi de dikkatli yapmalısınız. Yves Rocher oje koleksiyonu hem zengin bir renk skalası sunuyor hem de ojeleri çok daha uzun süre kalıcı! Normalde 3 ila 4 gün kalabile ojeler yerine Yves Rocher’nin ojelerini seçerseniz 8 güne kadar uzayabilen bir kalıcılık elde edebilirsiniz. Renk seçeneklerine göz atmak için tıklayın ve aynı zamanda oje çıkarıcı çeşitlerini de inceleyin. Çünkü markanon ojeleri kadar oje çıkarıcı çeşitleri de oldukça başarılı! Çok az miktarda kullanım en koyu ojelerin dahi anında silinmesini sağlıyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek