Reklamlar
Dünya 2017-06-21 14:41:37 Karakaya

Ölüm Pahasına Fotoğrafı Çekti

Fotoğraf çekmek mobil cihazlar ve gelişen teknolojiyle basit bir işlev gibi gözüksede fotoğraf açısını ve o kareyi çekebilmek büyük bir emek istiyor. Fotoğraf sanatçıları anı yakalamak için bazen saatlerce beklemek zorunda kalırken bazende hayatlarını riske atabiliyor.

 

Bir çok kategoride değerlendirilebilen fotoğraf sanatçıları, spor, savaş, doğa, deniz gibi alanlarda en iyi fotoğrafı çekmek için açıyı, ışığı havayı ayarlamak zorunda kalabliyor. Gelişen bilgisayar programlarıyla tüm olanaklar ayarlanabilsede doğal bir fotoğraf çekiminin yerinin hiç biri almıyor.

Bir otomobil yarışında yüzlerce fotoğraf sanatçısı en iyi fotoğrafı çekebilmek için birbirleriyle yarışırken içlerinden en cesur olan bir kişi hayatının fotoğrafını çekiyor. Çektiği fotoğraf ile yarışmaya damga vuran bu fotoğrafçı en büyük riski alıyor.

Yarış parkurunda virajda yarış arabasının drift yaparak döneceğini hesaplayan fotoğraf sanatçısı konumlandığı açıda fotoğrafını çekerken yarış arabası vücudunun yarım metre kadar yanından geçiyor. Saatde ki hızı bilinmeyen yarış arabasının kaç kilometre hızda olursa olsun o an fotoğraf sanatçısına çarpması durumunda ciddi şekilde yaralanabilirdi. Durum karşısında soğukkanlı da davranan yarış arabası pilotu bu kadar yakın mesafeden fotoğrafı çekilmesine çokda şaşırmayıp yarışınıda devam etti.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek