Reklamlar
Teknoloji 2022-04-23 18:37:03 Karakaya

Online Terapi Avantajları

 

Online terapi avantajları, günümüzde belirtilen hizmete ihtiyaç duyan birçok birey tarafından araştırılmaktadır. Tam anlamıyla online psikologlar, terapinin mekân sınırlılığını kaldırmaktadır. Dolayısıyla, terapinin en temel ve en büyük avantajlarından biri, bireyin istenilen yerde terapiye bağlanabilmesidir.

Tabi ki her hizmette olduğu gibi, online terapinin de belirli dezavantajları mevcuttur. Bireyin, belirtilen dezavantajların bilincinde olarak tercih yapması, memnuniyetini garantilemesi açısından mühim öneme sahiptir. Peki tam olarak online terapi nasıl yapılıyor? Avantajları ve dezavantajları nelerdir? İşte online terapi hakkında tüm merak edilenler!

Online Terapi nasıl Yapılır?

 

Online terapi avantajları kapsamında genel olarak terapinin işleyiş şekli, aşağıdaki süreç çerçevesinde ilerlemektedir:

  1. İlk olarak birey, sitede belirtilen psikologlar üzerinden tercih yapmaktadır.
  2. Daha sonra psikolog, belirtilen saat içerisinde birey ile görüşme gerçekleştirerek, problem kapsamında plan oluşturmaktadır.
  3. Seans içerisinde hastanın problemi dinlenmekte, psikoloğun önerisi ve tavsiyeleri üzerine seans sürdürülmektedir.
  4. Son olarak her seansın sonunda, psikolog bireye ödev tarzında amaç oluşturmakta, her seans başında da belirtilen amaç kapsamında bireyin eylemleri dinlenmektedir.

Online terapi, belirtilen süreçten daha nicelerini barındırmakta, bu kapsamda bireylerin problemlerinin uzun vadeli giderilmesi amaçlanmaktadır.

Online Terapi Avantajları ve Dezavantajları

Online psikolog eşliğinde gerçekleştirilen terapinin, bireyin problemi ve terapi süreci kapsamında çeşitli avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Güncel olarak dünyanın 4 bir yanında duraksamadan gelişmeye devam eden online terapinin avantajları ve dezavantajları, bu şekilde olmaktadır:

  1. Online terapi avantajları
  • Online terapi kapsamında birey, yürüyüş yaparken bile seansa katılabilmektedir. Dolayısıyla bireyin seansa katılması konusu kapsamında herhangi bir kısıtlaması bulunmamaktadır.
  • Araştırmalar kapsamında online terapinin, genel olarak fiziksel ortamda gerçekleştirilen terapiyle aynı sonuçları verdiği tespit edilmiştir. Bu kapsamda online terapinin uygun fiyatları, bireylere benzersiz avantaj sunmaktadır.
  • Bazı durumlarda, çeşitli sebeplerden dolayı bireyin evi terk etmemesi, uzman psikoloğun bireyin bulunduğu yere gelmesi gerekmektedir. Belirtilen işlemin zorluğu kapsamında, online terapi bireylere hayat kurtarıcı avantaj sağlamaktadır.
  1. Online terapi dezavantajları
    • Online terapi, sadece internetin bulunduğu yerlerde geçerli olmaktadır. Bu durum da kullanım kapsamında terapiye ihtiyaç duyanlara sınır koymaktadır.
    • Online terapi kapsamında psikoloğun mimikleri, enerjisi ve b. fiziksel ortamda geçerli olan unsurları çoğu durumda anlaşılmamaktadır.

Fakat online terapi avantajları, dezavantajlarına kıyasla, bireylere benzersiz olanak sağlamaktadır. Şayet siz de bu kapsamda hizmetin olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, siteden 7/24 aktif psikolog tercihinde bulunabilirsiniz. Ayrıca gerçek ve kanıtlanmış psikoloji testleri ile kendinizi test edebilir durumunuzu ölçebilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek