Reklamlar
Dünya 2017-05-29 11:20:49 Karakaya

PJAK Saldırısında Türkiye'yi Sorumlu Tuttu

Sınır muhafızı komutanı General Kasım Rızayi sınır bölgesinde PJAK saldırısı sonrası küstah tehditlerde bulundu. 2 İranlı askerin öldüğü 7 İranlı askerin yaralandığı PJAK saldırısı sonrası General Rızayi Türkiye'yi sorumlu tuttu küstah açıklamalar yaparak saldırıya sert karşılık vereceklerini ifade etti.

TÜRKİYE İRAN SINIRINDA PKK'NIN İRAN KOLU PJAK SALDIRISI

İran  Emniyet Genel Müdürlüğü Sınır Muhafızları Komutanı General Kasım Rızayi, 2 İranlı askerin ölümü 7 askerin yaralanmasıyla sonuçlanan PJAK'ın düzenlediği saldırıya sert karşılık vereceklerini ifade etti.

İRAN PJAK SALDIRISINDA TÜRKİYE'Yİ SORUMLU TUTTU

Türkiye sınırına yakın bir bölgede dün akşam terör örgütü  PKK'nın  İran kolu PJAK'ın saldırısı sonucu iki askerini kaybeden  İran, olaydan  Türkiye'yi sorumlu tuttu.

DİPLOMATİK KANALLAR İLE TAKİP EDİLİYOR SORUMLU OLARAK TÜRKİYE'Yİ GÖRÜYORLAR

İranlı General, "Kesinlikle bu eyleme sert karşılık vereceğiz. Olaydan  Türkiye'yi sorumlu görüyoruz. Diplomatik kanallardan da konuyu takip ediyoruz ve bu konuda ilk adımları da atmış bulunmaktayız" diye konuştu.

HAKKARİ SINIRINA YAKIN BÖLGEDE PJAK SALDIRISI

Dün akşam  Hakkari sınırına yakın bir bölgede PJAK'la  İran güvelik güçleri arasında çıkan çatışmada biri binbaşı, diğeri asteğmen 2 asker hayatını kaybetmiş, 7 asker de yaralanmıştı.

PJAK, uzun zamandan beri  İran'la çatışmazlık içinde bulunuyordu.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek