Reklamlar
Gündem 2020-05-18 04:02:11 Karakaya

PKK’nın Artırarak Sürdürdüğü İslam Düşmanlığı

PKK Müslümanlara karşı düşmanca tavrından hiç vazgeçmeyerek ve bu düşmanlığını her geçen gün artırarak eylemlerine devam ediyor.

Halk Gazetesi - İç ve dış güçlerden elde ettiği hain senaryolarla Kürt coğrafyasında mazlumların canını yakmaktan geri kalmıyor.

HDP’li belediyeler ve bu belediyelerin İslam’da kutsal sayılanlara yaptıkları eylemler son zamanlarda en çok konuşulan konuların başında geliyor. Daha inşaat halde olan camileri yıkmaya yönelik planların yapılması ve Müslüman fetihlerinin kutsal ismi olan İyaz Bin Ğanem’in hedef haline getirilmesi en baş konular arasında yer alıyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi izlediği bu tavırla geçmiş zamanlarda oluşan HDP/PKK İslam kutsallıklarına saldırı eylemlerini tekrar gündem konusu haline getiriyor.

pkk-ve-avanelerinin-degismeyen-yuzu-islam-dusmanligi44.jpg

Tarih Boyunca Yapılan İslam Düşmanlıkları

Müslüman Kürt halkının maruz kaldığı İslam düşmanlığı eylemleri Kürdistan coğrafyasının değişmez kaderi haline gelmiştir. Bu düşmanlık yalnızca söylemle değil fiziksel ve oldukça yıkıcı şekilde gerçekleşmiştir. Darağaçlarında asılanlar, vahşice katledilenler ya da içerisinde çoluk çocuk koca bir köyde yananlar tarihin tanıklık ettiği en acı örneklerdir.  

Cumhuriyet’in ilk zamanlarında oldukça zor olaylar yaşayan Müslüman Kürtler en çok zulmü milli şef olarak bilinen İsmet İnönü zamanında yaşamışlardır. Dersim katliamı başta olmak üzere nice korkunç katliamlara tanıklık etmişlerdir. Şeyh Said ve beraberinde arkadaşları şehit edilmişlerdir. Camilerin ahırlara dönüşmesi, Kur’an okunmasının yasaklanması, Kur’an öğretenlerin öldürülmesi, medreselerin kapatılması en acı olaylardan bazılarıdır. Cumhuriyet’in ilk yıllarında yaşanan bu olaylar sonrasında da bitmemiştir. Kürt halkının Müslüman kimliği örselenmeye çalışılmıştır. Ancak Müslüman Kürtler direnç göstermişler ve İslami değerlerinden vazgeçememişlerdir.

sdsd.jpg

Zulmün Devamı PKK

Küresel çapta var olan emperyalist güçler kuklalarını sahneye sürünce Müslüman Kürtler kendilerini bambaşka bir kaosun içinde buldular. Kürtler ve özgürlük hareketi şeklinde lanse edilen eylemler PKK’nın rol model alınmasını sağlayan eylemlerdi. PKK, mazlum Halk'dan güç oluşturmak istemiş ve elde ettiği güçle öz benlikleri yıkmaya çalışmıştır. İslam’dan uzaklaştırma politikaları uygulamış ve kırk yıl içinde oldukça büyük bir tahribat gerçekleştirmiştir.
basliksiz-1.jpg

Unutulmayacak Acıların Süreci

PKK 1984 senesinden itibaren saldırmaya başlamıştır ve ötekileştirme politikasını hayata geçirmiştir. Kendinden olmayan herkesi harcamaya başlamış, çoluk çocuk, kadın, yaşlı demeden acımadan insan katletmiştir. Bu katliamlardan bazıları Çiftekavak mezrası katliamı, Pınarcık katliamı, Çobandere mezrası katliamı, Milan mezrası katliamı, Peçenek katliamı, Behmenin mezrası katliamı ve Haraberk katliamıdır. Katledilenler arasında üç günlük, altı günlük bebekler ya da hamile kadınlar da vardır.

Seçim: Biat Et Ya Da Öl

PKK katliamlarla birlikte sindirmeye devam ederken bir taraftan da İslami değerlerden koparma eylemlerini sürdürüyordu. İslam kimliği taşıyanlara karşı açılan bu savaşta PKK silah kullanmaktan çekinmiyordu. Susa Köyü tarihe en acı şekilde geçti. Diyarbakır Silvan ilçesinde yer alan köyde PKK cami basmıştı ve namaz kılan halkı kurşuna dizmişti. 10 Müslüman şehit oldu. İslami kimliğinden dolayı hedef alınan bir başka yerse Erzincan Kemaliye ilçesindeki Başbağlar Köyü’ydü. Müslüman halktan herkes tüfeklerin hedefindeydi.
sdsdsdsds.jpgYapılanmada Silahla Beraber Parti, Dernek ve Basın İş Birliği

Tek kullanılan güç silah değildi. Peygamberimiz Hazreti Muhammed (sallallahualeyhivesellem)’in yapılan iğrenç karikatürü DBP’li Yenişehir Belediyesi’nce kentteki panolara asılmıştı. Diyarbakır halkı bu afişlere büyük tepki gösterdi ve peygamberimize hakaret içeren bu afişleri yerinden söktü. Benzer şekilde çizilen karikatürler yayınlandı. Ancak bu eylemler halk tarafından oldukça eleştirildi. Ebu Zer Gıffari Camisi için ruhsat alınamaması, namazların çadırlarda kılınması gibi durumlar da İslam düşmanlığıyla oluşan diğer eylemlerdi.
fsf.jpgİslam kutsallarına yapılan saldırılar durmuyordu. Çarşaflı kadınlara yönelik ötekileştirme politikaları yapılıyordu ve bilinçaltına bu kadınlar öcü gibi işleniyordu. Bu algıları devam ettiren birtakım dernekler mevcuttu. Kürt halkını PKK’ya döndürmek amaçlı yapılan pek çok eylem vardı. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Taksim ile Kâbe karşılaştırması yaptı. Hz. Muhammed karşıtlığını içeren pankartlar asıldı. Toplum içinde namus kavramı tasfiye edilmeye başlandı. Eşcinselliği yaygınlaştıran faaliyetler gündeme geldi ve bu projeleri belediyeler de destekledi. İslami kimliği yüzünden hedef alınan gençler oldu. Öyle ki yardım dağıtan Yasin Börü bunlardan biriydi. Tarihi camilerin tahribata uğraması, patlayıcılar nedeniyle kullanılmaz hale gelmeleri içler acısıydı.
basliksiz-s1a.jpg

Dün Başaramayanlar Bugün Farklı Metotlarla Gündemde

Dün çok fazla zarar verse de İslami kutsalları yok edemeyenler bugün farklı metotlarla saldırmaya devam ediyor. HDP il meclis üyeleri imzalarıyla alınan kararlarda cami inşaatlarının var olduğu alanlar değişikliğe uğratılarak park alanı yapılıyor. İyaz bin Ğanem isminin var olduğu caddeye PKK hükümlüsünün adı veriliyor. PKK ve onun uzantısında yer alanlar Müslüman Kürtlerin değerlerine yaptıkları saldırılarda dur durak bilmiyor.

Kaynak: Halk Gazetesi

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek