Reklamlar
Hayat 2020-04-27 04:07:29 Karakaya

Pomeranian

 

PomeranianPomeryan köpeği veya kısa adı ile pom ve boo köpeği, Orta Avrupa’nın Pomeranya bölgesi adını alan Spitz tipi köpek cinsidir. Genellikle süs köpeği olarak sahiplenilir ve evlerde bakılır. Pomeranian özellikle büyük Spitz cinsi köpeklerin soyundan ortaya çıkmıştır. Alman Spitz ırkının bir çeşidi olarak Fédération Internationale Cynologique tarafından tespit edilmiştir. Birçok ülkede, Zwergspitz (cüce spitz) ismiyle tanınır.

Genel olarak, Pomeranian sağlam, sağlıklı bir köpek ırkıdır. Avrupa ülkelerinde en popüler 10 köpek ırkı arasındadır.

 

pomeranian hakkında bilgiler

Pomeranya ’da yetişen ve adını oradan alan Pomeranian Boo neşeli ve hayat dolu ve kıpır kıpır olmaları ile bilinir. Pomeranian köpekleri geniş gövdeli ve tilki gibi uzun burunları vardır Kulak yapıları dikdir. Gözleri koyu renkde olur ve badem şeklindedir. Kuyruklarında çok kabarık bir şekli bulunmaktadır. Pomeranian ırkının kendine has gövdesi ve kuyruk şekli vardır. Pomeranian ırkının yüksekliği 18-30 cm boyutlarında değişebilmektedir. Kiloları ise 1 ila 3 arasındadır. Saçları iki kattan oluşmaktadır. İç tabaka yoğun, yumuşak ve kümelenmiş ve dış kısmı çok uzun olup düz ve pürüzlüdür. Boynunun çevresinde ve göğsün etrafında yele gibi bir sürü tüyü bulunur. Pomeranian ırkının bir çok rengi vardır.

 

Pomeranian fiyatları

En sık karşılaşılan renkler açık kahverengi, turuncu ile kırmızı karışımı, siyah, kahverengi karışımı, krem ve beyaz renklerdir. Satılık Pomeranian türleri her zaman talep görmektedir. Şuan ortalama olarak pomeranian boo fiyatları 4.500–30.000 TL arasındadır. Tabi ki orjinal safkan olanı bulmak önemlidir. Satılık Boo sitemizde bulubilirsiniz.

Pomeranian boo bakımı

Yetersiz egzersiz köpeğinizi çeşitli davranış sorunlarına yol açabilir. Gözlerini, kulaklarını ve tırnaklarını çok sık temizlemeniz gerekmektedir. Dişlerinin de uygun bir bakıma ihtiyacı vardır ve bu bakımların ertelenmesi yada atlanması söz konusu olamaz. Pomeranian köpekleri diş bakımları oldukça önemlidir. Pomeranian ırkında genellikle diş problemleri görülmektedir ve bakımları yapılmadığında genç yaşta dişlerini kaybetme durumları çok sık karşılaşılmaktadır. Bu nedenle, diş konusunda özel dikkat gerektirir. Kaliteli kuru gıda, fırçalama, özel vitaminler ve diğer formülasyonlar, muayene ve temizlik için veterinere sık sık gidilmesi, diş etlerinin sağlığını korumak için çok önemlidir. Bu uyarıları atlamazsanız pomeranian yavru köpeğinizde her hangi bir sorun yaşamazsınız.

Sizlerde hemen bir yavru köpek sahiplenmek ve köpek fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz binbirkopek.com adresi tam size göre. Hemen girip hızlı üye olun ve kolaylıkla ailenize sevimli bir dost sahiplenin.

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki siteyi ziyaret ediniz;
https://www.binbirkopek.com/7284/pomeranian-boo

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek