Reklamlar

Sakal Ekimi Nedir?

Sakal daima erkeklerin estetik görünüm hakkında en çok önemsedikleri konulardan biri olmuştur. Aynada gördüğü şey karşısında mutlu olmak isteyen ve istediği görünüşe kavuşmak için emek veren erkek kavramı, günümüzde tabu olmaktan çıkmıştır. Tersine, çağımız kendine bakan erkekleri över. Bakım söz konusu olduğunda ise erkeklerin en çok mesai harcadıkları konu elbette sakal ve bıyıklarıdır. Sakallarınızı tamamen kesmek veya uzatmak sizin tercihiniz. Ancak sakallarınız istediğiniz hacimde değilse veya yüzünüzdeki bazı bölgelerde çıkmıyorsa bunun modern tıpta oldukça basit bir çaresi var. Sakal ve bıyık ekimi günümüzde eskisine göre daha popüler ve kolay bir işlemdir. Sakal ekimi gibi küçük bir müdahalenin yüzünüzde, dolayısıyla hayatınızda nasıl bir fark yaratacağına siz de şaşırabilirsiniz.  Öyleyse küçük ama etkili bir işlem olan sakal ekiminin ne olduğuna biraz daha yakından bakalım;

Sakal ekimi yüzünüzde sakal çıkmayan bölgeye, daha çok ense bölgesinden veya vücudunuzda doktorunuzun uygun gördüğü başka bir bölgeden alınan kıl köklerinin ekilmesi işlemidir. Yüzünüzde sakal görmek istediğiniz alanlara kolaylıkla bu müdahaleyi yaptırabilirsiniz. Sadece alanında uzman bir doktorla karşı karşıya olduğunuza emin olmalı ve doktorunuzun tavsiye ve uyarılarını dinlemelisiniz. Bu konuda sakal ekimi fiyatlarının da duruma göre değişiklik gösterebileceğini unutmamalısınız. Öyleyse sakal ekimi işleminin nasıl gerçekleştirildiğini inceleyelim.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal ekimi, temelinde bir saç ekimi sürecidir. Dolayısıyla saç ekimine benzeyen bir yol izler. Sakal ekiminin aşamaları ise şu şekilde ilerler; Operasyona başlamadan önce doktorunuz sizi bir ön muayeneye almak isteyecektir. Bu ön muayene aşamasında sizin istekleriniz ve sakal ekimi yöntemiyle elde edebileceğiniz sonuçlar üzerinde durulur. Sonrasında sakal ekimi gerçekleşecek alan belirlenir ve greft sayısı hesaplanır. Greft, ensenizden ya da başka bir bölgeden alınan ve içinde kıl kökü ve deri bulunan yapıya denir. İşlem, donör bölgeden greft alınarak ve istenilen yere bu greftlerin ekilmesi ile gerçekleşecektir. Greft sayısı hesaplandıktan sonra ekim öncesinde birtakım testler gerçekleşir, bu testler için sizden kan alınır. Ardından sakal ekimi için hazır hale gelirsiniz ve lokal anestezi etkisindeyken operasyon gerçekleşir. Lokal anestezi sayesinde işlem sırasında acı duymazsınız. Ancak doktorunuz ve ekibi, kıl köklerini teker teker sakal istediğiniz bölgeye ekecektir ve ekilecek kıl sayısına göre işlemin zahmeti ve süresi artacaktır. Bu yüzden işini en iyi yapan doktor ve en modern sakal ekimi yöntemini tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Sakal ekiminde, tıpkı saç ekiminde olduğu gibi kullanılan en kaliteli ve popüler yöntem FUE yöntemidir. Size FUT sakal ekimi tekniği kullanacağını söyleyen merkezlerden uzak durmalısınız! FUT yönteminde kesik izi kalma ihtimalini göze almak istemezsiniz. 

Sakal Ekimi İşleminden Sonrasında Neler Olacak?

Ekilme işlemi gerçekleşen sakallarınız üç hafta içinde dökülecektir.

 Bu ustalık gerektiren işlemin sonunda ekilen sakallarınızın tamamen döküleceğini unutmamalısınız. Bu sizi endişelendirmesin, yenilenme sürecinde dökülen ekilmiş sakallarınız, eskisinden daha güçlü bir şekilde yeniden çıkacaktır. Sakal ekimi sonrasında sakallarınıza normal düzenine kavuşması için zaman ve şans vermelisiniz. Ayrıca sakal ekimi sonrasında doktorunuzun önerdiği süre dahilinde tıraş olabilirsiniz. Öyleyse yeri gelmişken biraz da sakal ekiminin avantajları ve dezavantajları hakkında konuşalım.

Sakal Ekiminin Avantajları ve Dezavantajları

Sakal ekimi, özünde bir estetik işlemdir ve her estetik müdahalede olduğu gibi bazı avantaj ve dezavantajları olacaktır. Öncelikle pozitif yanlarına odaklanalım;

. Sakal, oldukça kişisel bir konudur ve bu operasyonu gerçekleştirme kararı aldığınızda sakalınızı imkanlar koşulunda istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Yüzünüze ve stilinize en uygun sakal şeklini doktorunuzla birlikte çizebilir ve işlemin sonunda istediğiniz sonucu alırsınız. Böylece yüzünüzün görünümü hem sizin için hem de başkaları için daha çekici bir hal alır.

. Sakal ekimi için geliştirilen yeni teknikler oldukça kaliteli bir işlem gerçekleşmesini sağlar. Acı en aza indirilir ve kullanılan cihazlar kıl köküne zarar vermediği için ekimin başarılı olması ve sonrasında sakalların güçlü ve sağlıklı uzaması sağlanır. Eğer doktorunuzun önerilerini dinlerseniz sakallarınızda hızlı bir yenilenme ve iyileşme süreci başlayacaktır.

Sakal ekimi estetik bir işlem olduğundan elbette bazı dezavantajları da olacaktır. Bu dezavantajları en gerçek şekliyle açıklamaya çalışalım;

. Sakal ekimi, tıpkı saç ekiminde olduğu gibi bazı bölgelerdeki güçlü kıl yapılarının alınması prensibine dayandığı için, donör bölgedeki bazı kıl köklerini deyim yerindeyse kurban etmek zorundasınız. Ancak bu konudaki teknikler o kadar gelişmiş durumdadır ki doktorunuz kıl kökü toplarken oldukça hesaba dayalı ve titiz davranır ve o bölgedeki kılların yokluğu belli olmaz. 

. Sakal ekimi işleminden sonra hemen ve kesin sonuç görmeniz pek mümkün değildir. Tıpkı operasyon süreçlerinin aşamalarında sabırlı olduğunuz gibi, sonrasındaki haftalarda da sabırlı olmalısınız. Ekilen sakallarınız belirli bir süre içinde tamamen dökülür ama yeniden ve daha sağlam çıkmak için!

İşte gördüğünüz gibi, sakal ekimi düşünüldüğü kadar zor ve imkânsız bir işlem değildir. Doğru araştırmaları yapıp işinde profesyonel bir kliniği tercih ettiğinizde ve biraz sabır gösterdiğinizde en mükemmel sonuca ulaşmanız mümkündür. Eğer aynada kendinizi gördüğünüzde sakal ve bıyıklarınızla ilgili bir değişiklik yapmayı arzu ediyorsanız bu konuda yalnız olmadığınızı ve sizin gibi pek çok erkeğin bu işin basit çözümüne ulaşmak için saç ve sakal ekimi merkezlerini ziyaret ettiğini unutmayın. Hayal ettiğiniz görünüme kavuşmak, günümüzde daha kaliteli ve hızlı tekniklerle daha kolay!

Kaynak: http://sacekimibilgileri.com/sakal-ekimi-fiyatlari/

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek