Reklamlar
Spor 2017-01-03 08:48:27 Karakaya

Şampiyon Kararıyla 50 Milyon Euro'yu Kabul Etmedi

Formula 1 kariyerin de ilk şampiyonluğunu kazanan ve ardından emeklilik için harekete geçen Rosberg gelen teklifler üzerine emekliliği düşündüğünü artık Formula'da yarışmayacağını söyledi. Gelen teklifler ve yapılan anlaşmalar ile iki yıl daha kariyerine devam etmesi istenen Şampiyon yarışcının 50 milyon euro dan vazgeçtiği ifade ediliyor.

 

Alman Formula 1 pilotu Nice Rosberg ilginç bir karara imza atıp emekli oldu. Şampiyon olup kariyerinde en üst seviyeye çıkarak emekli olduğunu belirten açıklamasıyla şok etkisi yaşatan Rosberg'in büyük bir serveti geri teptiği konuşuluyor.

Takım arkadaşı Hamilton'un 5 puan önünde şampiyonluğa imza atan Rosberg Mercedes ile formula'da şampiyonluk kazandı ve sonrasında emekli olacağını söyledi.

Mercedes ile şampiyonluk hayalini gerçekleştirdiğini söyleyen Rosberg bu yaşadığı anın çocukluk hayali olduğunu söyledi. 21 milyon euro kazanan Rosberg şampiyon olmasıyla bu rakamı ikiye katlayacağı ifade edilirken emekli olacağını söylemesiyle tüm teklifleri geri çevirdi.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek