Reklamlar
Gündem 2021-04-04 18:13:09 Tufan

SELÜLİT TEDAVİLERİ İLE DAHA PÜRÜZSÜZ BİR VÜCUDA SAHİP OLABİLİRSİNİZ!!

Selülit tedavisi için günümüzde birçok farklı selülit tedavisi mevcuttur. Selülit oluşumları kadınların yaşlı, yağlı ve hantal göstermektedir.

 

Selülit tedavisi için günümüzde birçok farklı selülit tedavisi mevcuttur. Selülit oluşumları kadınların yaşlı, yağlı ve hantal göstermektedir. Maalesef selülitlerden kurtulmak oldukça zordur. Ne kadar spor yapılsada, su tüketimine dikkat edilse de selülitli görüntüden kurtulmak çok da kolay değildir. Kullanılan selülit kremleri %100 etkili olmamaktadır. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Operatör Dr Leyla Arvas daha sıkı bir vücuda sahip olmak için selülitlerden çeşitli tekniklerle kurtulabileceğinizi belirtiyor Operatör Doktor Leyla Arvas’ dan dinleyelim;

 

 

 

 

Selülit nedir neden olur?

 

Selülit estetik görüntüden uzak olmaya neden olan ciltteki portakal kabuğu olarak tabir edilen sağlıksız görüntüdür. Tam olarak selülitin neden oluştuğu hala bilinmemektedir. Ancak selülit görüntüsüne neden olan bazı faktörler vardır. Bunlar kalıtımsal sebepler, su tüketiminin az olması, dar kıyafet alışkanlıkları, kötü beslenme şekilleri ve yaş faktörüdür

 

Erkeklerde kalıtımsal olarak, yaş ya da kötü beslenme faktörlerine bağlı olarak kilo alabilirler ancak testosteron hormonu yağın farklı şekilde yerleşmesini sağlar o nedenle erkeklerde selülit görülmez. Aslında selülit oluşumunun kilo ile bir ilgisi bulunmamaktadır daha çok hormonlar ile ilgilidir. Selülit oluşumu deri altındaki dermatolojik tabakada bulunan bağ dokusu ile yağ tabakasının etkileşimi sonucu ortaya çıkmaktadır. Kadınlarda bağ dokusu dikey olarak erkeklerde ise çapraz olarak düzenlenmiştir. Bu bakımdan erkeklerde selülit görülme olasılığı oldukça azdır. 

 

Selülit en fazla hangi bölgelerde görülmektedir

 

Vücutta selülitin en fazla görülme olasılığının yüksek olduğu yerler kalça, basen bölgesi, iç ve dış bacaklar, karın ve bel bölgesi ile kollar olabilmektedir.

 

 

Selülit tedavisinde kullanılan yöntemler

 

Selülit tedavisi için cilt ve vücut şekillendirme tekniklerinden olan Mezoterapi ve Velashape III kullanımı bulunmaktadır 

 

Mezoterapi ciltteki selülitleri azaltmak, çatlakları gidermek ve kilo verme sürecini desteklemek amacıyla oluşturulmuş bir tedavi sürecidir. Özellikle hızlı kilo alıp verme sonrasında sarkan cildin toparlanmasında rol oynar. Mezoterapi tedavisinde özel olarak kombine edilmiş vitaminler, farmasötikler ve aminoasitler birleştirilerek cildin orta katmanlarına enjekte edilmesi ile uygulanır. Özel kombinasyona sahip bu karışım, bölgesel metabolizmanın hızlanmasına neden olarak yağ kaybına ve selülitin önemli ölçüde azaltılmasını sağlar. Özel formülizolasyona sahip olan Mezoterapi tedavisi enjekte edildiği anda yağ depolanmasını önler mevcut yağ hücrelerine parçalara ayırır. Mezoterapi tedavisi 4 ile 6 seans aralığında yaptırılmalı her seans aralığı 2 hafta olarak belirlenmelidir.

 

Velashape III 

 

Velashape III cihazı yağ dokusu ile selülitlerin azaltılmasını sağlar.  CE ve FDA onaylı non-invaziv mükemmel bir tedavi seçeneği olan Velashape III vakumlu başlığı ile vücut üzerinde mekanik masaj yaparak kızılötesi ve radyofrekans enerjilerini kullanır. Böylelikle vücudun şekillenmesini sağlar. Bipolar RF ve IR mekanik masaj ile aynı anda uygulanan ve vakumla beraber yağ hücreleri ve bağ dokusunun altında bulunan dermal kollajen fiberler ısıtılır. Selülitli görünüm azalır ve düzelir. Ayrıca cilt gevşekliği bulunan bölge sıkılaşır. Uygulanacak tedavinin ardından selülit oluşumunda belirgin düzeyde bir azalma görülür. 

 

Tedavi genel olarak 3 ya da 4 seans olarak belirlenir. Velashape III ile klinik olarak kanıtlanmış sonuçlar ve güvenlik garantisi rahatlıkla verilebilmektedir.

 

Selülit Tedavisi Fiyatları

 

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Selülit tedavisi İstanbul Quartz Klinik +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak VelaShape III fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek