Reklamlar
Teknoloji 2020-02-05 04:08:50 Karakaya

Ses İzolasyon Süngeri Niçin Önemlidir ?

Dünyamız gelişiyor ve büyüyor. Gelişen teknolojiyle beraber büyüme hızı daha da artıyor. Neredeyse her gün çıkan yeni teknolojiye insanlar ayak uydurmakta zorlanıyor. Bu gelişmeyle beraber birçok sorunlarda ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlardan biri de ses gürültüsüdür. Ses gürültüsü insan hayatında önemli sorun teşkil etmektedir. Pek fazla dikkate alınmasa da aslında ses gürültüsü insan hayatında tehlikeli sağlık sorunlarını da yol açar. Dışarıya adımımızı attığımız zaman hemen ses kirliliğine maruz kalıyoruz. Üstelik sadece dışarıda kaldığımız ses gürültüsü yetmezmiş gibi evimizde ve ofisimizde de bu sorunlara maruz kalıyoruz. İster istemez günlük hayatımızı olumsuz etkilemektedir. Bunun çözümü olarak ses izolasyon süngeri mevcuttur. Bu akustik süngerler ses emilim ve kesicilik konusunda üstün başarı sağlamaktadır. Ses izolasyon süngeri kullanım alanları oldukça geniştir. Evlerde, ofislerde, toplantı ve konferans salonlarında, sinema salonlarında, jeneratör kabinlerinde, çağrı merkezleri gibi birçok alanlarda kullanılır. Ses izolasyon süngeri sıklıkla tavan ve duvarlarda kullanılan bir akustik malzemedir. Peki bu ses izolasyon süngeri kullanılan alanlarda nasıl kullanılır ? Nasıl etki yapar hep birlikte tek tek göz atalım.

Ses izolasyon süngeri evlerde tavan ve duvarlarda kullanılır. Zeminlerde kullanılması tavsiye edilmemektedir. Evimizde yaşadığımız ses izolasyon sorunu genel olarak komşumuzdan gelen sesler ve dışarıdan gelen araç ve inşaat gibi sesleri evimizde bizleri rahatsız ederek huzursuz olmamızı sağlar. Evimizde dinlenmek isterken ya da ailemizle güzel sohbet etmek istesek ses gürültüsüne maruz kalarak keyfimizin kaçmasına sebep oluyor. Sadece keyfimizle kalmayıp ciddi sağlık sorunlarına da yol açıyor. Sıklıkla yaşanan sağlık sorunu ise stres ve uykusuzluktur. Ses izolasyon süngeri uyguladığımız zaman evimize gelen istenmeyen sesleri en az seviyeye indirger. Böylelikle evimizde rahatça dinlenebilir ve ailemizle güzel sohbetler edebilir huzura kavuşabilirsiniz. Ses izolasyon süngeri çok çeşitli olup farklı renk seçenekleri ile de görsellik tamamen size kalmış. Yumurta, piramit, labirent, special, bondex modelleriyle karşınızdadır. 

Ofislerde kullanılan ses izolasyon süngeri evlerde de olduğu gibi tavan ve duvarlarda kullanılır. Ofislerde yaşadığımız ses izolasyon sorunu genel olarak yaşadığımız sıkıntı, personellerin kendi aralarında konuşması, telefonla konuşması gibi rahatsız edici sesleri ister istemez ofisimizdeki çalışma modumuzu düşürüp, yeterince konsantre olamamamızı sağlar. Çalışan sayısı fazla olan ofislerde dış ortam sesinin yanında konuşma seslerinden dolayı bir ses karmaşası meydana gelmektedir. Bu durumda çalışanlar olumsuz etkilenebilirler. Konsantre kaybı yaşanabilir. Ofislerde ses izolasyon süngeri uygulandığı zaman istenmeyen sesleri en az seviyeye indirerek ortamı daha huzurlu hale getirir. Böylelikle ofisinizde daha verimli bir şekilde çalışabileceksiniz. 

Stüdyo odalarında kullanılan ses izolasyon süngeri tavan ve duvarlarda kullanılır. Bu ortamlarda kullanılan ses izolasyon süngeri oldukça dekoratif yapıya sahip olmakla beraber ciddi anlamda ses yankılanmasını keser. Tavsiye edilen akustik süngerler bass trap, tekno touch, tekno slince, vicoustik flexi a50 süngerlerdir. Yüksek ses dalgalarını çıktığı stüdyolarda, kayıt odasının net bir şekilde seslerden arındırılması gerekmektedir. Davul, orkestra ve diğer enstrümanların çıkarttıkları seslerin hem dışarıya gitmesinin engellenmesi hem de kayıt odasında çalışanların duymaması gerekmektedir. Bu da ciddi anlamda stüdyo ses yalıtımı işlemi gerektirir. Uygulandığı zaman sesin daha net çıkmasını sağlayarak kalite işler yapmanızı sağlar. 

Turkish Acoustic olarak her zaman doğru ve kesin çözümlerle karşınızdayız. Ses izolasyonu uygulaması için yani ses geçişini engellemek için hava boşluğu bırakmak gerektiği için daha farklı bir uygulama yapılır. Yurtiçi ve yurtdışında güçlü referanslarımızla beraber müşterilerimizin yüzünü güldürmekteyiz. Ürünlerimiz son derece kaliteli ve yerlidir. Turkish Acoustic 7/24 her zaman hizmetinizdedir. 

Kaynak: https://www.sesyalitimsungerleri.com/soundtex.html

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek