Reklamlar
Gündem 2021-07-12 16:57:20 Tufan

Siyah Nokta Karşıtı Jeuvenile Krem

Özellikle yüz bölgesinde ve vücudun pek çok farklı bölgesinde oluşan siyah noktalar rahatsız edici bir hal alabilmektedir.

 

Sivilce oluşumlarının yanında bir de siyah noktaların oluşmasıyla dış görünüşünüzdeki estetiklik bozulabilmektedir. Siyah noktalar giderilmediği sürece yerini sivilcelere bırakabilmekte ve daha ağrılı bir sürecin başlamasına neden olabilir. Yüz bölgesinin sürekli olarak temizlenmesi ve yağlı cildin sürekli olarak yıkanması ile bu siyah noktaların giderilmesi mümkün olmaktadır. Yüz temizleme işlemini doğal sabunlar yardımı ile yapabilmeniz mümkündür. Ancak doğal sabunlar her daim tek başına yeterli olmazlar. Bu noktada dermatolojik destek alabilmeniz söz konusudur. Jeuvenile markasına ait olan ve siyah noktaların giderilmesi için geliştirilip üretilen tonik ürünü sayesinde yüz bölgenize etkili bir bakım yapmanız ve bu bakım sonucunda siyah noktaların oluşumunu engelleyebilmeniz mümkün hale gelmektedir.

Siyah Nokta Nedir?

Akne türünde olan siyah noktalar çoğunlukla yüzde meydana gelen ve hem kadınlarda hem de erkeklerde görülebilen bir oluşumdur. Siyah noktanın en çok görüldüğü yerler ise sırt bölgesi, kollar, bacaklar, ense, omuzlar ve burundur. Cilt Üzerinde foliküller bulunmaktadır. Bu foliküllerin tıkanması gibi durumlarda siyah nokta oluşumları meydana gelir. Folikül kıl ve yağ üretimini üstlenen yapıya verilen isimdir. Bu foliküllerin temizlenmemesi ve tıkanması durumunda siyah ya da beyaz noktaların oluşması söz konusu olur. Foliküllerin tıkanma sebepleri cilt üzerinde bulunan yağlar ve örü eri hücreleridir. Bu yağlar ve ölü deri hücreleri düzgünce temizlenmediği zaman yüz bölgesinde siyah noktaların oluşması mümkün hale gelir.

Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Siyah noktalardan kurtulmanın en temele ve en basit yolu düzenli olarak yüz temizliğinin yapılmasıdır. Siyah noktalar tek bir seferde temizlenebilen kolay oluşumlar değillerdir. Bundan dolayı siyah nokta temizliğini sağlayabilmek adına sürekli olarak yüze bakım yapmak gerekmektedir. Yapılan bu bakım ile ölü deri hücreleri ve biriken yalar temizlenmeli ve foliküllerin tıkanması engellenmelidir. Siyah nokta ya da sivilce oluşumlarının sıkılması yüzde derin çukurlara neden olacağından dolayı tavsiye edilen bir temizleme yöntemi değildir. Dış görünüşünüzün bozulmasına neden olacak olan bu işlem yaşamınız boyunca sizle gezecek çukurların oluşmasına sebep olacaktır.

Siyah Noktalar Neden Oluşur?

Siyah nokta oluşmasının sebebi öncelikle düzenli bir yüz temizliğinin yapılmamasıdır. Bunun yanında siyah noktaların ve sivilcelerin diğer bir oluşma sebebi ise çok fala yağlı gıdanın tüketilmesi olarak gösterilebilmektedir. Kişilerin yediklerine dikkat etmesi ve sürekli olarak cilt bakımı yaması bu sivilcelerin ya da siyah noktaların oluşumunun önüne geçmesi için yeterli olabilmektedir. Bu sayede her daim temiz bir görüntü elde edebilmek mümkün hale gelmektedir.

Siyah Nokta Tedavisi Nasıl Yapılır?

Siyah nokta tedavisi yapılabilmesi adına pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bir tanesi düzenli cilt bakımıdır. Cilt bakımına önem verilmesi halinde siyah noktaların giderilmesi ve bakımın devam ettirilmesi ile de yeni siyah nokta oluşumlarının meydana gelmesi engellenebilmesi mümkün olmaktadır. Bunun dışında sivilce oluşumları var ise ve ciddi problemlere yol açıyor ise dermatologlara başvurulmalıdır. Ayrıca siyah noktaların elle temizlenebilmesi de mümkün olmaktadır. Bu noktada önem arz eden bir husus bulunmaktadır. Elle temizleme yöntemi asla kişi tarafından yapılmamalıdır. Bu konuda eğitim almış kişiler tarafından siyah nokta temizliği el ile yapılmalıdır. Zira kişinin kendisi siyah nokta temizliği yapması ciltte kalıcı olukların oluşmasına neden olabilmektedir. Ayrıca Jeuvenile tarafından üretilen  en iyi gözenek sıkılaştırıcı tonik kullanımı ile de siyah noktaların giderilmesi ve oluşumunun engellenmesi mümkün olmaktadır.

Detaylı bilgi için https://www.jeuvenile.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek