Reklamlar
Politika 2017-03-09 15:12:19 Karakaya

Siz Salonları İptal Edin Biz Yapacak Yer Buluruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu gündem konuları hakkında değerlendirme yaptı. Almanya'nın ardından Hollanda'nın da toplantı salonlarını vermeme ve iptal etme girişiminde olması üzerine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu istedikleri kadar salonları iptal etsinler biz yapacak yer buluruz dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Bakan Çavuşoğlu, bugün bakanlıkta bazı medya organlarının temsilcileri ve köşe yazarlarıyla bir araya geldi. Gündeme dair değerlendirmede bulunan Çavuşoğlu,  Almanya'nın ardından  Hollanda'da da yapılacak etkinlikle ilgili bir soruyu yanıtladı.  Almanya'ya 30 toplantı için liste verdiklerini anlatan Çavuşoğlu, Hollandalı mevkidaşından ise haber beklediğini söyledi.

CUMARTESİ GİDER TOPLANTIMI YAPARIM BENİ KİMSE DURDURAMAZ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,  Hollanda'da Türk vatandaşlarıyla buluşma etkinliğiyle ilgili, "Sizdeki seçimden sonra da miting yapılmasına karşıysanız beni kimse durduramaz. Bu cumartesi giderim ve toplantımı yaparım. Siz salonları iptal edin, ne yaparsanız yapın biz yapacak bir yer buluruz." dedi.

RİCAYI KIRMAYIP TEREDDÜT ETMEDEN KABUL EDECEĞİZ

Hollandalı yetkililerin, aşırı sağcı  Özgürlük Partisi lideri  Geert Wilders'ın seçim sürecinde "ekmeğine yağ süreceği için" kendilerine seçimden sonra miting için gelin diye bir talepte bulunmadığını belirten Çavuşoğlu, böyle bir talebin gelmiş olması durumunda, bir dostun ricasını kırmayacaklarını, tereddüt etmeden kabul edeceklerini anlattı.

ÜLKEDE SEÇİM OLUP OLMADIĞINI DEĞERLENDİRMEDİK

Çavuşoğlu,  Hollanda'daki etkinlik tarihini belirlerken ülkede seçimin olup olmadığını değerlendirmediklerini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

HOLLANDA BAŞBAKANI TÜRKLER GELEMEZ GELMESİN

"Önce Başbakanın ( Mark Rutte) 'Türkler gelemez, gelmesin' diyerek Wilders gibi popülizm yapması, daha sonra bunu büyütmeleri ve Wilders'ı da bu işin içine katmaları doğru bir yöntem değil. Şimdi biz bunlardan korkup da, gelemez dedikten sonra toplantılarımızı da iptal edemeyiz.

GÖRÜŞME YAPTIM CEVAP BEKLİYORUM CUMARTESİ GİDER TOPLANTIMI YAPARIM

Dün Dışişleri Bakanı ( Bert Koenders) ile bir görüşme yaptım. Kendisine de söyledim, bugün de cevap bekliyorum kendisinden. Her şeye rağmen, önceki açıklamalarımıza rağmen kaygınız buysa görüşürüz ama yok sizdeki seçimden sonra da mitinglere karşıysan beni kimse durduramaz, bu cumartesi giderim ve toplantımı yaparım. Siz salonları iptal edin, ne yaparsanız yapın biz yapacak bir yer buluruz. Nasıl Hamburg'da yaptıysak bu sefer Rotterdam'da çok daha geniş, çok daha kalabalık bir toplantıyla yaparız. Bugün haber bekliyorum  Bert Koenders'dan. Kendisi bugün arayacak, ona göre de bugün kararımızı vereceğiz.

ADAM GİBİ RİCA EDERSE SEÇİM SONRASI GEL DERSE

Rica ederse seçim sonrası gel diye, adam gibi rica ederse yalnız, öyle şey yok baskıyı maskıyı kabul etmeyiz biz, seçim sonrası cuma ya da cumartesi günü gidebiliriz. Yok her şartta bizim için zor derse, bu cumartesi ben giderim. Gideceğim. Çünkü vatandaş bu baskıdan dolayı gerçekten böyle patlayacak duruma gelmiş ve çok üzgün. Biz oraya gitmezsek bu sefer vatandaş yalnız bırakılmış hissesine kapılıyor."

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek