Reklamlar
Gündem 2020-10-03 20:36:00 Tufan

Soğuk Lipoliz İle Bölgesel İncelme

Soğuk Lipoliz ile bölgesel incelmenin yapılması, yağ dokularında donma etkisi oluşturarak, yağların kırılmasını sağlamaktadır.

 

Soğuk Lipoliz ile bölgesel incelme yöntemi, hücre parçalanması için yaklaşık eksi on bir derecelere kadar soğutma yapan bir uygulamadır.

Soğuk Lipoliz uygulamaları, seanslar şeklinde yapılmaktadır. Her seans içerisinde belirli oranda yağ kırılmaları gerçekleşmekte olup ortalama bir ay içerisinde gözle görülür incelmeler sağlanabilmektedir.

Soğuk Lipoliz yöntemi ile birlikte dondurma yapılırken, bölgedeki herhangi bir kas ve sinir hücresine zarar verici bir uygulama yapılmamaktadır. Yalnızca yağ dokularına temas etmesi nedeniyle risk içermeyen bir uygulamadır.

Soğuk Lipoliz Uygulamasının Risk Faktörleri Nelerdir?

 

Soğuk Lipoliz uygulamasının riskleri, kişiye göre değişebilmekte olup genel anlamda bilinen bir risk faktörü bulunmamaktadır. Uygulama, cerrahi bir yöntem değildir bu nedenle herhangi bir enfeksiyon riski içermemektedir.

Cerrahi bir yöntem olmaması nedeniyle herhangi bir kesik durumu da söz konusu olmamaktadır. Uygulama sonrasında ortalama birkaç gün sürebilen kızarıklıklar olsa da bu görüntü iki ya da üç gün içerisinde geçmektedir.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Kimler İçin Uygundur?

Soğuk Lipoliz uygulamasına uygun kişiler, yetişkin ve sağlıklı olan kişiler olarak bilinmektedir. Uygulamanın risk faktörü bulunmadığı için 18 yaş ve üzerindeki tüm yetişkinlere uygulanması mümkün olan bir yöntemdir.

 

Soğuk Lipoliz ile bölgesel incelme yaptırmak isteyen kişilerin de öncelikle genel bir muayeneden geçmeleri halinde hızlı bir şekilde işleme başlanabilmektedir. Fakat tedbir olması amacıyla, hamile ve kalp hastalarına yönelik uygulamanın yapılması önerilmemektedir.

Hamileler için radyasyon etkisi olması, kalp hastaları için ise damarlarda herhangi bir etki oluşturabileceği nedeniyle önerilmeyen bir uygulama olarak bilinmektedir. Fakat doktor onayı olması halinde yöntemin uygulanmasında bir sakınca olmamaktadır.

Soğuk Lipoliz Tedavisi Sonrası Ağrı Olur Mu?

Soğuk Lipoliz tedavisi sonrasında ağrı oluşması, kişiye göre değişiklik göstermektedir. Fakat genel olarak hücrelerde parçalanma meydana getirmesi sebebiyle uyuşma ve beraberinde bir ağrı oluşması beklenen sonuçlar arasında yer almaktadır.

Uygulama sonrasında uyuşma ya da kızarıklık olması da beklenen sonuçlar arasında yer almaktadır. İşlem uygulanan bölgenin yakınlarında da aynı sonuçların görülmesi, yöntemin olası sonuçları olarak bilinmektedir.

 

Soğuk Lipoliz Uygulaması Sonrasında Bölgesel İncelme Nasıl Korunur?

Soğuk Lipoliz uygulaması sonrasında bölgesel incelmenin korunması, sağlıklı bir yaşam şeklinin belirlenmesi ile mümkün olmaktadır. Özellikle sağlıklı bir beslenme programı yapılarak, yağ ve karbonhidrat ağırlıklı beslenmeden uzaklaşılması gerekmektedir.

Uygulama sonrasında yağ parçalanmasının etkili olması ve parçalanan yağların tekrar oluşmasının engellenmesi için ise sıkça yürüyüş ve egzersiz yapılması gerekmektedir. Lipoliz uygulaması sonrasında sporun rutin bir şekilde devam etmesi halinde bölgesel olarak sağlanan incelmenin korunması mümkün olmaktadır.

Bunların yanı sıra beslenme şekillerine dikkat edilmemesi ve düzenli egzersiz yapılmaması durumlarında ise incelme yapılan bölgelerde tekrar yağlanma oluşma riski de bulunabilmektedir.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Esnasında Acı Hissedilir Mi?

Soğuk Lipoliz uygulaması esnasında acı hissedilmesi, yağlardaki parçalanma nedeniyle oluşan uyuşukluğun etkisi olarak bilinmektedir. Fakat bu his oldukça hafif hissedilmekle birlikte bazı hastaların herhangi bir uyuşma da hissetmedikleri bilinmektedir.

Soğuk Lipoliz ile bölgesel incelme sağlanırken uyuşma hissi yalnızca işlemin yapıldığı bölgelerde olmaktadır. Fakat bunun yanı sıra işlem yapılan bölgenin yakınlarında da uyuşma hissi olması tedavinin olası sonuçları arasında yer almaktadır.

Uygulamanın tamamlanmasının ardından herhangi bir hastane yatışı olmadan normal rutine dönmek mümkün olmaktadır. Bu nedenle Soğuk Lipoliz ile bölgesel incelme uygulamasının genel hatlarıyla ağrısız ve acısız bir uygulama olduğunu söylemek mümkün olmaktadır.

Kaynak: https://www.gonulatessacan.com/soguk-lipoliz

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek