Reklamlar
Gündem 2021-08-06 15:44:03 Tufan

Sulu Yerden Isıtma Alttan Isıtma  

Sulu Yerden ısıtma Alttan ısıtma, günümüzün iyi yalıtımlı, düşük enerjili ve hava geçirmez binaları için ideal olan çok temiz ve basit bir ısıtma şeklidir.

Sulu Yerden ısıtma Alttan ısıtma, günümüzün iyi yalıtımlı, düşük enerjili ve hava geçirmez binaları için ideal olan çok temiz ve basit bir ısıtma şeklidir. Yerden ısıtma alttan ısıtma sistemi, fiziğin en temel yasalarından birinden yararlanır - ısının artması. Yerden ısıtma, merkezi ısıtmanın en eski biçimidir, Romalılar, binaları ve banyoları ısıtan, hipokost adı verilen bir yerden ısıtma biçimi kullandılar.

Neden Yerden Isıtmayı Seçmelisiniz?

Konfor: Yerden ısıtma sistemini seçmenin en zorlayıcı nedeni konfordur. Radyasyon, güneşten aldığımız ısı gibi, en doğal ve konforlu ısıtma şeklidir. Araştırmalar, insanların sıcak ayaklar ve soğuk bir kafa yaşadıklarında daha rahat hissettiklerini göstermiştir. Yerden ısıtma sistemi bu koşulları doğal olarak üretir, yerelleştirilmiş sıcak noktalar yoktur, sadece evinizin her yerinde hafif bir sıcaklık hissi verir.

Enerji Açısından Verimli ve Uygun Maliyetli: Yerden ısıtma sistemi radyan ısıyı kullandığından, çoğu insan diğer geleneksel ısıtma sistemlerinden birkaç derece daha düşük sıcaklık ayarlarında kendilerini rahat bulmaktadır. Aynı konfor seviyesinin tadını çıkarırken ve ısıtma faturalarınızı % 30'a varan herhangi bir oranda düşürürken, aslında termostat ayarınızı düşürebilirsiniz. Bu, yerden ısıtmanın enerji açısından verimli ve uygun maliyetli olduğu anlamına gelir.

Alttan Isıtma İle Her Odadaki Sıcaklığı Kontrol Edebilir Miyim?

Yerden ısıtma genellikle ana odaların her birine (yatak odaları, oturma odaları vb.) Bir termostatla kurulur, ancak banyo ve ebeveyn banyosu gibi yerlerde kullanılmaz. Her odada bir termostatın olması, her odada farklı bir sıcaklığın ayarlanmasına izin verir. Termostat kontrolü sadece sıcaklık olabilir veya her bir oda için zamanı ve sıcaklığı kontrol edebilirler.

Yerden Isıtma Borularında Sızıntı Olursa Ne Olur?

Yerden ısıtma borusunda kaçak oluşma ihtimali çok düşüktür. Yerden ısıtma borusundaki bir sızıntıyla ilgili olarak ele aldığımız tek durum (çok nadirdir), herhangi bir tamirat sırasında tamir yapan kişinin alttan ısıtma boruları olan bir zemini delmesi veya kesmesidir ve bu genellikle çok nadir olur. Böyle bir durumda, boru özel bir bağlantı parçasıyla onarılabilir. Hak Enerji Yerden Isıtma Sistemleri size en büyük desteği verecektir .

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek