Reklamlar
Gündem 2020-12-18 22:13:37 Tufan

Süper Lig’de Zorlu Dönemeç

 Salgın döneminden sonra Süper Lig belirli kısıtlamalar ile devam etmekteydi. Sezon başıdna UEFA ve TFF ile yapılan görüşmeler sonucu bu şekilde bir kararın alınması konusunda anlaşılmıştı.

 

İlk devrenin sona ermesine az bir süre kala özellikle de ilk devrenin sona ereceği son 8 hafta itibariyle maç takviminin de sıklaşması takımları bir hayli zorluyor. Ortalama Ziraat Türkiye Kupası mücadeleleri ile birlikte haftada 3 maça çıkan Süper Lig ekipleri bu maçların hepsinde farklı kadrolar ve Betboo Türkiye   farklı rakipler ile oynayarak kendilerine daha iyi görme şansı yakalıyorlar. Bu şansları iyi bir şekilde atlatarak alacakları galibiyetlerde birlikte başarılarını perçinlemek isteyen kulüpler için özellikle de aralık ayı maç takvimi bir hayli zorlayıcı olarak kayda geçiyor. Betboo Mobil  

Anadolu Kulüpleri Durumdan Şikayetçi

 Süper Lig ekiplerinin aynı zamanda kadro içinde bulunan oyuncuların da virüs tespit edilmesi veya çeşitli sakatlıklardan dolayı mücadelelerde forma şansı bulunamamaları da kulüplerin bu denli zorlanmasında etkili olan durumlardan bir tanesi olarak göze çarpıyor. 3 büyüklerin bu zorluklar da fazla etkilenmemesinin sebebi ise oyuncu kadro genişliğinin kaliteli ve sayı anlamında fazla olmasından kaynaklanıyor. Bu noktada Anadolu takımlarının hem oyuncu kalitesinin düşüklüğü hem de oyun anlamında diğer kulüplere göre daha az oyuncu barındırmaları yine onları bir adım geriye taşıyor. Alanyaspor gibi ekiplerin hiçbir bahane kabul etmeden Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray gibi takımların önünde yer alarak lider konumda yer alması aslında hiçbir sebebin şampiyonluk yarışından kopmayacağını belirtiyor.

Superbahis  

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek