Reklamlar
Gündem 2019-04-24 20:07:53 Karakaya

Tacizci araştırma görevlisi derslere devam ediyor!

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde, iki kadın öğrenci araştırma görevlisi Emre K. hakkındaki ‘cinsel taciz’ davasını kazandı. Fakat araştırma görevlisinin derslere girmeye devam ettiği öğrenildi.

Birgün gazetesinden Burcu Cansu'nun haberine göre; Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Ana Bilim Dalı’nda eğitim alan iki kadın öğrencinin, bir yıl önce araştırma görevlisi Emre K. hakkında açtığı ‘cinsel taciz’ davasını kazanmasına rağmen, Ağrı 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada mahkeme tarafından cinsel taciz suçundan suçlu bulunarak, 14 bin 932 TL adli para cezasına çarptırılan Emre K.'nın üniversitede derslere girmeye devam ettiği öğrenildi.

 Kadın öğrenciler, cep telefonlarına Emre K. tarafından atılan cinsel içerikli mesajları mahkemeye delil olarak sunmuş, Emre K. da mesajları gönderdiğini kabul etmişti.

Emre K., "Bu şahıslar ile ‘Güzelsin, sevgilin olmak isterim’ gibi yazışmalarım olmuştur. Ancak bu yazışmalarım alkol etkisi altında yazılmıştır" savunması yapmış ve öğrencilerin dersten kaldığı için bu yola başvurduklarını iddia etmişti.

KADIN ÖĞRENCİNİN DERSİNE GİRMEYE DEVAM EDİYOR

Emre K. hakkında dava açan ve ismini açıklamak istemeyen mağdur, BirGün’e şunları söyledi:

“Emre K. alması gerekenden daha az bir para cezası ile bu işten kendisini kurtardı. Fakat Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’ndeki görevine devam ediyor. Bu bir yıllık süreçte üniversiteden sadece üç aylık bir uzaklaştırma cezası aldı. Üniversitede staj koordinatörlüğü görevi yaptığını öğrendim. Bu kişi dava açan diğer kadın arkadaşımın dersine girmeye devam ediyor. Arkadaşım Emre K. ’in dersinden kaynaklı iki yıldır okulu uzatıyor. Emre K. ’in cinsel taciz suçu sabit görülmesine karşın üniversite yönetimi bu şahıs ile çalışmaya devam ediyor. Sadece para cezası ile sıyrılması kabul edilir gibi değil.”

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek