Reklamlar
Ekonomi 2020-03-18 17:32:30 Karakaya

Taksitli Nakit Avans, Hesaplama


Nakit Avans işlemi, bankalar tarafından vadeli hesap, kredi ve kredi ürünleri gibi hizmetlerden yararlanıyor olan müşterilerine sunmuş olduğu bir hizmettir. Adından da anlayabileceğiniz üzere nakit avans işlemi bankadan borç nakit para alma işlemi olarak da adlandırabileceğimiz bir işlemdir. 

İsterseniz vade süreleriyle 3-9-12 ay olarak da bu nakit avans işlemlerinizi taksitlendirebilirsiniz fakat bu işleminiz de nakit avans işleminizi geri öderken yansıyacak olan faiz miktarı değişkenlik gösterecektir. Yani anlayacağınız üzere Nakit avans işlemlerinde taksitlendirme işlemleri yaptığınız takdir de taksit süresi ile yansıyacak olan faiz miktarını da azaltabilirsiniz. Peki, nakit avans işlemi nasıl yapılır? 

Taksitli Nakit avans işlemleri bankaların sizlere vermiş olduğu limit doğrultusunda yapılabilen bir işlem olmaktadır. Güncel kullanabilir limit miktarınızda nakit avans çekebilirsiniz. Her bankanın çalışma prensibi farklı olduğundan farklılıklar, değişkenlikler gösterilebilir. Yani daha iyi anlayabileceğiniz bir şekilde söylememiz gerekir ise Ziraat Bankasında var olan şeyler diğer bir başka banka da farklılık gösterebilmektedir. 

Bundan dolayı bu tür bilgilerin en sağlıklısını net bir şekilde dinleyebileceğiniz yerlerden bir tanesi de bankanızın sizlere sunmuş olduğu Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi hizmetidir.  Peki, taksitli nakit avans hesaplama nasıl yapılmaktadır?

Taksitli Nakit Avans Hesaplama 

Ziraat Bankası’ndan siz değerli okurlar için bir taksitli nakit avans hesaplama yapacağız;

2.000 Türk Lirası miktarında nakit avans işlemi gerçekleştirdik ve bunu 12 ay vade süresi ile geri ödeyeceğiz.

Tutar: 2.000 TL
Vade: 12 Ay
Faiz Oranı: %1,40

Aylık taksit tutarı 185,45 TL olarak belirlenmektedir. Yani 12 ayın sonunda toplamda ise, 2.225,07 TL olarak bir geri ödeme yapacağız. Yani buradan da anlayacağınız üzere 2.000 Türk Lirası gibi bir taksitli nakit avans işlemine 225,07 TL gibi bir faiz miktarı uygulanmaktadır. Bu gibi hesapları yapmak için muhakkak çalışacağınız veya kendileri ile çalışıyor olduğunuz bankaların resmi sitelerinden ve ya müşteri hizmetlerinden destek almanızı öneririz. 

https://www.kredivepara.com/

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek