Reklamlar
Gündem 2017-04-21 09:28:33 Karakaya

Tamir Etmeye Çalıştığı Kamyonetin Altında Kaldı

Bursa Yıldırım ilçesi'nde sabah vakti oto tamir dükkanın da kamyoneti tamir etmeye çalışan Hakan Usta, aracın altında kaldı yaralandı. Ümit T.'ye aracı çalıştırmasını söyledi viteste olan araç kontak çevrilince bir anda hareket etmesiyle kamyonet Hakan Ustanın üzerine düştü. Çevredikelerin yardımıyla aracın altından kurtulan Hakan Usta acil olarak hastaneye götürüldü hayati tehlikesi sürdüğü belirtildi.

Bursa'da, bir kişi tamir etmeye çalıştığı kamyonetin altında kalarak yaralandı, arkadaşı ise son anda kurtuldu.

ARACI ÇALIŞTIRMASINI İSTEDİ VİTESDE OLAN ARAÇ KRİKO'DAN YERE DÜŞTÜ

Kaza sabah 05.30 sıralarında merkez Yıldırım İlçesi Otosansit 31. blokta bulunan oto tamir dükkanında meydana geldi. 43 yaşındaki Hakan Usta ve Zekerya Demir, Ümit T.'ye ait 34 ZY 0480 plakalı kamyoneti tamir etmek için ön kısmını krikoyla kaldırıp sehpayla sabitledi. Aracın altına giren Hakan Usta, Ümit T.'ye aracı çalıştırmasını söyledi.

HAKAN USTA'NIN YANINDA ÇALIŞAN ZEKERYA DEMİR SON ANDA KURTULDU

Ancak Ümit T.'nin aracı vitesteyken çalıştırması sonucu, kamyonet bulunduğu yerden Hakan Usta'nın üzerine düştü. O sırada Usta'nın yanında çalışan Zekerya Demir aracın altında kalmaktan son anda kurtuldu. Başı aracın altında sıkışan Hakan Usta, çevredekilerin yardımıyla bulunduğu yerden çıkartıldı. Olay yerine sevk edilen 112  Acil Servis ekiplerince  Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Usta'nın hayati tehlikesi olduğu öğrenildi.

ARAÇ VİTESTE GAZA BASINCA ÖNE DOĞRU FIRLADI

Kazada aracın altında kalmaktan son anda kurtulan Zekerya Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisinin aracın dinamosunu söktüğünü, Hakan Usta'nın da tamir ettiğini söyledi. Aracın düşmemesi için kriko ve sehpa koyduklarını belirten Demir, "Aracı test etmek istediğimiz sırada benim vücudumun yarısı aracın altındaydı, Hakan usta ise aracın altından şoför koltuğunda oturan araç sahibine seslendi ve gaza basmasını söyledi. Araç sahibi aracı boşa almamış, arkadan itişli olan araçta, gaza basınca araç öne doğru kaydı ve Hakan Usta'nın kafasının sıkıştığını gördüm, ben bir saniye ile kurtuldum. O sırada hemen krikoyu aracın altına sokmaya çalıştım, baktım zaman geçecek o can havli ile aracı kaldırdım Hakan Usta çırpınarak aracın altından kafasını kurtardı. Hemen çevreden yardım istedim. Gece geç saatlerdi, araç sahibi panikledi ve bir köşeye gitti. Benim yanımda çalışan Harun usta geldi onunla beraber ambulansı aradık, 3 dakikada geldi. Doktorların söylemesine göre Hakan Usta'nın yüzündeki neredeyse tüm kemikler kırık." dedi.

Olay yerine gelen polis ekipleri Ümit T.'yi gözaltına alırken, olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek