Reklamlar
Spor 2021-03-10 16:02:35 Karakaya

Tek Derdi Trabzonspor Olan Adam; Ali Çil

 

Trabzonspor aşkından internet sitesi kuran ve bugün bölgenin en büyük sitesinin Genel Yayın Yönetmeni olan Ali Çil, her hafta özel haberleri sayesinde, binlerce taraftarın tercümanı oluyor. Sadece maç yorumları, özel röportajları ya da kazanılan maçlar üzerine değil, haksızlık gördüğü her konuda sağlam kalemi ile eleştirilerde bulunan ve Karadeniz insanının dertlerini milyonlara ulaştıran Ali Çil, ilk internet sitesini 11 yaşında kurmuş ve bugün gazetecilik ilkelerine bağlı olarak, tarafsız ve objektif yayın ilkesine sahip Haberts.com sitesi ile dünyanın her yerindeki Trabzonlulara ve Karadenizlilere yayın yapıyor.

Canlı maç anlatımları, futbolcuların özel fotoğraf ve video galerileri ile birlikte, futbolcu, teknik ekip ve yönetim ile yapılmış özel röportajlara da sitede yer vererek aylık 2 milyon ziyaretçinin Trabzonspor haberleri ile merak ettiklerini öğrenmelerini sağlıyor. Ayrıca Trabzon gündemini de anlık yayınlayan ve güçlü editör kadrosu ile Türkiye'de gelişmelere ve haberlere de yer veren site, bir çok alanda yerel yayıncılık anlayışında öncülük yapıyor.

Trabzonspor Haberleri Her Yerde

Site mobil kullanımına uygun olmasına karşın, Ali Çil tarafından geliştirilmiş olan android ve ios uygulamaları da marketten bularak bildirimleri açıp, son gelişmelere ulaşabilirsiniz. Trabzon bölgesinde haber yayını yapan sitelere göre uygulama markette birinci olan Haberts, 126 bin aktif uygulama kullanıcısı, aylık 2 milyon ziyaretçisi ve maç günlerinde anlık 15 bin aktif ziyaretçisi ile kesintisiz ve sadece Trabzonspor haberlerine yer vererek, bir çok gelişmeden taraftarların haberdar olmalarını sağlıyor.

13 yıllık serüveninde başta Trabzonspor haberleri olmak üzere, Trabzonluların bir çok dertlerini kamuoyuna taşıyan Ali Çil, 1999 büyük İstanbul depreminden sonra taşındığı Trabzon'da tüm hayatını yeniden şekillendiren ailesi ile birlikte yeni bir yaşama başlayan Ali Çil, tüm zorlu yolculuğunu Trabzon için yapmış ve internet üzerinden dünyanın her yerindeki okurlar ile buluşan projelere imza atmış.

Trabzon Gündemini Yakından Takip Edin

Özel hazırlanmış olan site üzerinden merak ettiklerinizi çok hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Trabzon haber siteleri arasında yer alan ve özellikle güncel spor gelişmelerinin tamamına ulaşabileceğiniz site sayesinde, artık haftalık maç analizlerini daha detaylı olarak öğrenmiş ve okumuş olacaksınız. 2008 yılında bu yana okurlara en objektif şekilde haber yayını yapan site sayesinde, bir çok Trabzonsporlu aradığını kolay bir şekilde bulabiliyor. Tarafsız yayıncılık ilkesine sahip olan Haberts, spor kulüplerinin tüm sorunlarını da halk ile paylaşılıyor. 

Böylelikle Trabzonlular takımlarının durumlarını daha kolay bir şekilde öğrenme şansına sahip oluyor. İlk etapta sadece spor sitesi olarak kurulan, ancak gelen talepler doğrultusunda bölgenin haberlerine de yer vererek, bölgenin güçlü sesi haline gelen HaberTS, güçlü editör kadrosu ve Ali Çil yönetiminde yayın hayatına devam ediyor. 

Siyasetten uzak çizgisini koruyan, ancak gerçek bir Trabzonspor taraftarı olarak tüm haksızlıkları kaleme alan Ali Çil, Trabzonspor için "tarafsız değil, taraftarız" sloganı ile her maç üzerine kendi takımları da dahil olmak üzere, tüm olumsuzlukları da objektif olarak eleştiriyor. 

Trabzon'un Sesini Ali Çil Dünyaya Duyuruyor

13 yıllık gazetecilik hayatı bulunan ve sarı basın kartına sahip olan Ali Çil, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti üyesi. Ayrıca AİPS ve TSYD üyeliği de bulunan gazeteci Ali Çil, 2008 yılında Haberts.com sitesini yayına almış, 2014 yılında sitenin uygulamalarını çıkarmış ve tüm bu sürecin sonunda, aylık 2 milyon kullanıcıya ve uygulamalar üzerinden 126 bin kullanıcının her daim merak ettiklerine ulaşmasını sağlamış. Trabzon ve Trabzonspor ile ilgili bir çok röportaj yapmış ve özel haberleri ile birlikte, halkın sorunlarını dünyaya duyurmuş durumda. 

2008 ve 2021 yılları arasında 13 yıllık yayın hayatında siyasi hiç bir desteği almadan yoluna devam eden Ali Çil, sadece Trabzonspor'un değil ayrıca bölgenin diğer takımlarının da haberlerini yapıyor. Bunlar Arsinspor, Ofspor, Araklıspor, Akçaabat Sebatspor Hekimoğlu Trabzon, Faroz Yalıspor, İdmanocağı İdmangücü gibi bir çok yerel spor kulübünün haberlerini de siteden yayınlayarak dünyaya duyuruyor. 

Sadece futbol değil, basketbol için de haber yayını yapan HaberTS sitesi, şuan için Trabzonspor Basketbol takımının kapanmasından dolayı, bu haberlere ara vermiş durumda. Ancak Trabzon da olan tüm spor haberlerine ve Trabzonlu sporcuların haberlerine siteden yer vererek, detaylara ulaşmanızı sağlıyor. 

Haber Okumanın En Tarafsız Hali

Trabzon ve Trabzonspor başta olmak üzere, hem bölgenin ve hemde ulusal gündeminde haberlerini siteden yayınlıyorlar. Türkiye gündeminden ekonomi, teknoloji gibi gelişmeleri de siteden paylaşan HaberTS, özgün tasarımı, güçlü yazılımı ile birlikte, anlık 15 bin kişiye yayın yapma kapasitesi ile maç günleri başta olmak üzere haftanın her günü yoğun bir ziyaretçiye ulaşıyor. İnternet üzerinden yayın yapan HaberTS.com, Ali Çil'in ilk profesyonel projesi değil. Öncesinde video chat programlarının distribütörlüğünü yapan ve sunucu kiralama alanında uzun yıllar hizmet veren Ali Çil, gazeteciliğe ise 2008 yılında başlamış. 

Kendi yazılımı ile başlayan ve sonrasında özel yazılım desteği ile yoluna devam eden HaberTS, bugün dünyanın her yerinden okuyucu kitlesine ulaşmış durumda. Şuana kadar 500 üzerinde yapılmış özel röportajlar sayesinde futbolculardan, teknik ekibe kadar bir çok Trabzonspor yetkilisinin duygularını taraftara ulaştırıyor. Bu sayede daha fazla takip edilen ve Trabzonspor maçlarında basın mensubu olarak maçın her anını ve canlı anlatımlar ile birlikte maçları dünyanın her yerindeki taraftarlara ulaştırıyor. 

Trabzonspor'u Her Yerde Takip Edin

Bugün "bize her yer Trabzon" diye ve bu sloganı dünyanın her yerine taşıyan Trabzonluların futbol takımı Trabzonsporun da sesini her yerden duyacak, her yerde takımınızın neler yaptığını öğrenmiş olacak ve maçlarını dahi takip edeceksiniz. Bu amaç ile kurulmuş olan ve bugün dünyanın her yerine ulaşan siteyi, Ali Çil kendi emekleri ile kurmuş ve bugünlere taşımış durumda. 2013 yılı ile birlikte sitenin daha güçlü bir hale gelmesi ve böylelikle Trabzonun en çok okunan siteleri arasında yer almaya başlaması ile birlikte, artık Trabzonlular için, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar merak ettiklerini hızlı bir şekilde öğreniyorlar.

Trabzon için yeni projeler geliştirme sürecine giren Ali Çil, başta yeni nesil olmak üzere, dünyanın her yerinde ki Trabzonluların da hizmet almasını sağlayacak girişimlerde bulunuyor. 

Ali Çil Kimdir? 

Ali Çil, 1987 yılında İstanbul'da doğmuş. Mecidiyeköy'de ilköğretim hayatına devam eden Ali Çil, 1999 depreminin ardından ailesi ile birlikte temelli olarak Trabzon'a yerleşmiş. İlk internet sitesini 11 yaşında kuran ve kurumsal olarak 2003 yılında İVEA Bilişim LTD ŞTİ. ortaklı olarak kuran Ali Çil, Türkiye'de önemli projelere imza atmış durumda. Dünyaca ünlü Camfrog Video Chat sitesinin kanalları üzerinde distribütörlük alan Ali Çil, aynı dönem içerisinde Netdirekt firmasının da Türkiye bayiliğini yaparak, 2013 yılına kadar sunucu kiralama hizmeti vermiş. 

2007 yılında evlenen Ali Çil 2 çocuk babası olarak Trabzon da yaşamını sürdürmeye devam ediyor. 

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek