Reklamlar
Hayat 2019-12-10 18:08:14 Karakaya

Tente Türleri Nelerdir, Nerelerde Kullanılır? 

Türkiye'de çok yaygın bir şekilde kullanılan tente, bir işletmede ya da bir evin terasında, güneş ışınlarından ya da yağmurdan korunmanın yanı sıra dekoratif amaçlı olarak da kullanılabilmektedir.

 

Örtü sistemi olarak farklı amaçlara yönelik birbirinden farklı modelleri ve türleri bulunan tentelerin, genellikle güneşli gün sayısı yüksek olan ülkemizin güney kesimlerinde faaliyetlerini sürdüren otellerde müşterilerin güneş ışınlarından korunması amacıyla kullanıldığı görülmektedir.

Güneş ışınlarını kesmede ya da yağmur baskınlarında anında müdahale edebilmede kolay kullanıma sahip olmalarının yanı sıra işlevsel olmaları ve her anlamda son derece estetik oldukları için çevreden dikkat çekmeleri bakımında tente sistemlerinin günümüzde pek çok farklı alanda kullanılan farklı modelleri bulunmaktadır. Fonksiyonel olarak kullanım alanı epey geniş olan örtü sistemleri yani tenteler özellikle işletmelerin ekipmanları arasında mutlaka yer verdikleri bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mafsallı Tente Kullanım Alanları

Türkiye'de işletmelerde ve evlerde en çok kullanılan tente türü mafsallı tente sistemi modeldir. Mafsallı tente sistemi hem ekonomik olması hem de oldukça basit kullanıma sahip bir sistem olmasıyla kendine yoğun bir kullanım alanı bulmaktadır. Mafsallı tente sistemi tente üretimi konusunda da ülkemizde birinci konumda bulunmaktadır. 

İşlevsel özelliklerinin yani müşterileri güneşin yakıcı ışınlarından ve yağmurdan koruma avantajlarının yanı sıra sadece gösteriş ve estetik görünüm amacıyla da kullanılabilen tenteler, özellikle kafe ve restoran gibi işletmelerin en çok dikkat çeken aksesuarları arasında da yer almaktadır. 

Mafsallı tente sistemleri de kendi aralarında kasetli, motorlu ve çift mafsallı tente sistemleri olarak birbirinden farklı modellere ayrılmaktadır. Bunların yanı sıra pencere üstü olarak bilinen türleri de yaygın olarak Türkiye'de kullanılan tente modellerinin başında gelmektedir. Tente üretiminde işletmelere ve bireysel müşterilere özel ürünler ortaya koyan Efor Tente firmasının https://www.efortente.com/ bağlantı adresini kullanarak evinizde ya da işletmenizde kullanabileceğiniz tente modelleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Mafsallı tente sistemlerinde tercihlere göre farklı kullanım opsiyonları da bulunmaktadır. İsterseniz motorlu ürün çeşitlerini sensörler yardımı ile güneşten, yağmurdan ve rüzgardan zarar görmemesi adına otomatik olarak açılır ve kapanır hale getirebilirsiniz.  

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek