Reklamlar
Gündem 2021-02-10 18:03:03 Tufan

Toy Poodle yavrusu ve toy poodle fiyatları

Toy poodle türkçe karşılığı Oyuncak Kaniş diye geçmektedir. Toy poodle ırkı tam olarak adını yansıtmaktadır.

 

Peluş oyuncaklara benzetildiğinden dolayı toy poodle olarak isimlendirilmiştir. Günlük hayatta peluş oyuncaklarla çok sık karıştırılmaktadır. Toy poodle ırkı enerjik halleri ile dikkat çekmektedir. Enerjisi bitmek tükenmek bilmeyen bu özel ırk aynı zamanda çok oyuncudur. Özellikle çocuklu ailelerin tercihi olan ve apartman içerisinde yaşayan kişiler için en ideal köpek ırkıdır. Köpek sahiplenmek isteyen fakat bu sorumluluktan korkan kişiler içinde en doğru seçim Toy poodle olacaktır.

 

Toy Poodle özellikleri hakkında bilgiler

Toy poodle özellikleri sayacak olursak bitiremeyiz fakat sizlere en bilinen ve en çok dikkat çeken özelliklerinden bahsedebiliriz. Peluş oyuncak gibi görüntüsüyle görenleri kendine hayran bırakan bu ırkın birde özelliklerini duyunca daha da bağlanıcaksınız.

• Kıvırcık tüylüdür ve bu tüy yapısı da peluş oyuncak gibi görünmesini sağlamaktadır. 
• Tüy dökümü olmaz ve antialerjik bir ırkdır. Diğer köpek ırklarına göre daha kaliteli bir kürke sahiptir. 
• Burun yapıları diğer köpek ırklarına göre uzundur fakat tüyleri burun kısımlarını kapatmaktadır.
• Uzun bacak boyları ile atletik bir görünümleri vardır.
• Standart poodle boyutu 45- 60 cm aralığındadır.
• Minyatür poodle 28–45 cm aralığındadır.
• Ağırlığı 2 ila 3 kilo arasındadır.
• 15 yıla kadar yaşadıkları bilinmektedir.
• Zeka kapasitesi üst seviyedir ve eğitime açıkdır.
• Sahibine karşı aidiyet duygusu beslemektedir. Duygusal bir ırkdır.
• İlgisiz davranır ve kızarsanız depresyona girebilir.
• Oyun oynama istekleri hiç bitmez desek yeri vardır.

Toy Poodle nasıl beslenmelidir ?

Toy Poodle beslenmesi Pomeranian boo ırkında olduğu gibi dikkat edilmesi gerekmektedir. Sindirim sistemleri hassas olduğu için küçük ırklara özel yapılan mamalar tercih edilmelidir. Sizlere önerimiz Royal canin puppy serisi olacaktır. Sindirim sistemleri dikkat etmemiz gerektiğinden sadece kuru mama ile beslemeye dikkat edilmelidir. Ödül mamaları ile yavrunun sindirim sistemini bozmamaya dikkat etmelisiniz. Abartılacak derece de verilen ödül mamaları yavru köpekleri kötü yönde etkilemektedir. 

Kaliteli kendini piyasa da ispatlamış artık marka değeri olan firmalar tercih edildiğin de yavruların sindirim sistemleri de güçlenmektedir ve bağışıklıkları yüksek tutulabilir. Aşırı yağlı ve kemik gibi gıdalar tercih edilmemelidir. 

Toy Poodle karakteristik özellikleri

Toy Poodle karakteristik özelliklerinde ilk önce zekalarından bahsetmek gerekmektedir. Zeka kapasitesi ile eğitime açıktır ve karakter olarak şımarık bir ırk değildir. Bu sayede eğitilebilirlik seviyesi diğer ufak ırklara göre oldukça yüksektir. Zeka kapasitesi karakterini etkilemekte ve sosyalleşmesinde de büyük rol oynamaktadır. Toy poodle ırkı sahibine karşı aidiyet duygusu ile bağlıdır. Sevecen, hareketli ve canlıdırlar.

Oyun oynayarak egzersiz ihtiyacını karşılamanız gerekmektedir. Karakterlerinde ruhunda oyunculuk olan bir ırkdır. Toy poodle sahiplenmek isteyen kişilerin enerjisini bilmeli ve bu yüksek tempoya hazır olmaları gerekmektedir.

 

Toy Poodle Bakımı

 Toy Poodle bakımı en önemli maddelerimizin başında gelmektedir. Toy poodle ırkı bakımına dikkat etmemiz gerekmektedir. Toy poodle ırkı sahiplenmek fakat bakımı konusunda korkularınız olabilir. Bu noktada sizlere profesyonel eğitmenler ve profesyonel üretim çiftlikleri destek olabilir. Abartmadığınız sürece Toy poodle ırkının bakımında zorlanmayacaksınız. Biraz daha nazik bir ırk olduğundan dikkat etmemiz gereken püf noktalar vardır. Toy poodle ırkı kıvırcık tüyleri sebebiyle tarama işlemi yaparken biraz daha nazik olmalısınız ki sizi en çok zorlayacak kısım budur. Toy poodle ırkı hafta da 3 kez fırçalama bakımı yapılmalı ve türyleri karışmasın diye dikkat edilmelidir.

Toy poodle ırkı uykudan uyandıklarında gözlerinde çapak oluşabilmektedir. Gözlerde oluşan çapaklar için hafif nemli bezler ile temizlenebilir ve bunun yanı sıra göz losyonları ile bakımı yapılabilir. Tırnak bakımında aksatılmaması gereken bir diğer nokta ise tırnak bakımıdır. Tırnakları uzadığın da oyun oynarken ve hareket esnasında patilerine batarak yavrunuza rahatsızlık vericektir. Bu sebeple tırnak bakımına da özen gösterilmelidir. 

Toy Poodle tüy dökermi ve alerji yaparmı ?

Toy poodle tüy dökmeyen ve bu yönde sorun yaşatmayan en özel ırkların başında gelmektedir. Tüy dökmeyen toy poodle aynı zamanda antialerjik olarak da bilinmektedir. Bu sebeple köpeklere karşı alerjisi olan kişiler için de en ideal köpek ırkıdır. Temizlik konusunda titiz olan kişilerin de ev içerisinde rahatlıkla bakabileceği bir köpek ırkıdır.

 

Toy Poodle fiyatları kaç para ?

Toy Poodle fiyatları 8.000 TL ile 14.000 TL bandında değişmektedir. Toy poodle fiyat konusunda safkan olup olmaması, şecere belgesi ve toy poodle ırkının renkleri etkilemektedir.  https://www.binbirkopek.com/7318/toy-poodle

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek