Reklamlar
Gündem 2017-06-19 14:24:07 Karakaya

Traktör Ağaca Takılınca Kurtuldu

Kuvvetli yağmurla birlikte oluşan sel sularında tarlada traktör ile çalışan Ramazan Güngör, traktörle sürüklenmeye başladı. Tarlaların sular altında kaldığı bölgede sel sularına kapılan traktörü üzerinde sürüklenen Ramazan Güngör, traktörün ağaca takılmasıyla sürüklenmesi durdu iş makinesiyle kurtarıldı.

İŞ MAKİNASIYLA KURTARILDI SEL SULARI TRAKTÖRÜ GÖTÜRDÜ

Isparta'nın Aksu İlçesi'nde şiddetli yağış sele neden oldu. Tarım alanlarını ve yolları su basarken, tarlada traktörle çalışan 47 yaşındaki Ramazan Güngör, sel sularına kapıldı. Traktörünün ağaca takılması sonucu sürüklenmesi duran Ramazan Güngör, iş makinesiyle kurtarıldı.

SAĞNAK YAĞMUR 1 SAAT SÜRDÜ YOLLAR SELE DÖNDÜ

Aksu'ya bağlı Karağı Köyü'nde geçen cumartesi günü öğleden sonra başlayıp yaklaşık 1 saat süren sağanak yaşamı olumsuz etkiledi. Sağanak sonrası oluşan sel suları köydeki yollar, seralar, bahçeler ve köprülerde hasara neden oldu. Yağışın ardından Aksu Belediyesi ve İl Özel İdaresi ekipleri iş makineleriyle sokaklara dolan moloz ve çamurların temizlenmesi için çalışma başlattı.

TRAKTÖRLE BİRLİKTE 2 KİLOMETRE SÜRÜKLENDİ

Sel geldiği sırada traktörüyle tarlada çalışan Ramazan Güngör, sulara kapıldı. Güngör ve kullandığı traktörü sel sularıyla birlikte yaklaşık 2 kilometre sürüklendi. Traktörün bir ağaca takılması sonucu duran Güngör, yakında çalışma yapan İl Özel İdaresi'ne ait bir iş makinesi yardımıyla kurtarıldı.

YOLLAR TEMİZLENDİ HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI YAPILACAK

Karağı Köyü Muhtarı Ramazan Kahraman, yağışın ardından 5- 6 seranın hasar gördüğünü, dereler, köprülerin taştığını söyledi. Kahraman, yolların temizlendiğini ve hasar tespit çalışmalarının yapılacağını kaydetti.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek