Reklamlar
Gündem 2020-09-25 14:51:08 Tufan

Türkiye'de Havuz Kimyasalları Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Havuzlarda kullanılan kimyasallar hakkında en çok merak edilen konulardan biri de kaliteli mi ve  satış sonrası destek var mı sorusudur.

 

Havuz kullanıcılarının, güvenebileceği havuz kimyasalları satıcısına ihtiyaçları vardır ve bu durum insanların en doğal haklarıdır.

Meridyen Kimya bu alanda kendisini kanıtlamış olup; havuz bakımı, havuz malzemeleri ve havuz kimyasalları gibi ayrıntılar başta olmak üzere birçok alanda hizmet vermeye devam etmektedir.

Ekipman tedarik ve havuz bakımına ek olarak; havuz kimyasalları üretimi ve kullanıma hazır hale getirilmesi firma tarafından yerine getirilmektedir.

Bünyesinde çalışmakta olan personeller, işlerinde profesyonel kişilerden oluşmaktadır. Teknisyenleri gerekli olan tüm eğitimleri almış, çalışma sahasında kendini kanıtlamış ve işlerinde uzman kişilerdir.

Müşterilerinin sağlığını ve bütçesini düşünerek üretim ve işçilikte en iyisini yapmaya çalışıyor. Havuz kimyasalı konusunda bu gibi detaylar çok önemli olup göz önünde buldurmak gerekir.

Havuzlarda kullanılan cihazlar her ne kadar hassas yapıya olsalar da, aynı zamanda çok dayanıklı cihazlardır.

Buradaki hassasiyet; cihazların bakımları ve kullanılan kimyasallar ile alakalıdır.

Havuz bakımları ve cihazlarınızın bakımları düzenli bir şekilde yapılmış ise; uzun süre sorunsuz görevlerini yerine getireceklerdir.

Havuz bakımında servis seçimi çok önemlidir. Cihazları düzenlemek adına ucuz seçenekler ile geçiştirmek daha büyük sorunlar oluşturabilir.

Türkiye'de Havuz Kimyasalları Seçiminde Bunlara Dikkat Edin

Havuz kimyasalı satın almadan önce bazı detayları göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu detaylar büyük önem taşır. Bunların başında en başında firmanın güvenilirliği ve tecrübesi gelir.

Havuz kimyasalı üretiminde görevli kişiler bu alanda uzman olması ve bununla birlikte çok dikkatli davranması gerekmektedir. Ufak bir yanlışlık üretim bandında bir çok şikayeti beraberinde getirir.

Bünyemizdeki uzman kadrosu ve üretim bandı profesyonel kişiler tarafından kontrol edilmektedir. Müşterilerinin isteklerini yerine getirirken, olası bir problem yaşanmaması adına tüm kontrolleri gerçekleştirirler.

Meridyen Kimya, havuz bakımı, havuz kimyasalları ve havuz malzemeleri bu işleri daima takibinde olur havuzlarınızı daha verimli olarak kullanırsınız.

Havuzlarda yapılan kontroller esnasında değişmesi gereken parçalar değiştirilerek olası arızaların önüne geçilir.

Yapılacak tüm işler meridyen kimya tarafından garanti kapsamı içerisinde yer alır.

Havuz kimyasalı ve havuz malzemeleri ihtiyacında web sitesi üzerinde yer alan numaralardan ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Yapmış olduğumuz işler:

  • Havuz Kimyasalları
  • Havuz Malzemeleri
  • Havuz Bakımı
  • Havuz Ekipmanları ve Yedek Parça Temini

Hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Firma; sunmuş olduğu hizmeti ve malzeme tedariğini belirtilen süre içerisinde müşterisine teslim etmektedir.

Bu gibi detaylar göz önünde bulundurulduğunda, Meridyen kimya ile çalışmanın önemi ortaya çıkmaktadır.

Havuz Bakımı Ve Ekipman Onarımı

İstanbul'da faaliyet gösteren Meridyen Kimya havuz bakımı denilince akla gelen ilk hizmet; havuz kimyasalları, havuz bakımı ve onarımı olmaktadır.

Firma sunmuş olduğu bu hizmetler; cihazların daha sağlıklı ve verimli çalışmasını sağlar.

Arıza oluşmuş ya da bakımı gelmiş havuzların hem sağlık açısından hem de cihazlarınız için bir an önce bakımlarının yapılması gerekmektedir.

Havuzlar kullanılan cihazların bakımları önemli olduğu kadar havuz bakımları da önemlidir. Bakımsız kalmış havuzlar daha fazla maliyet daha fazla kimyasal kullanımı gerektirir.

Firmanın tavsiye ettiği aralıklar çerçevesinde bakımların yapılması ve kontrol edilmesi gerekir. Ekipmanların sorunsuz ve performanslı çalışmasına olanak sağlayacaktır.

Havuz Malzemeleri

Yazları yoğun geçmekle birlikte kış aylarında da hayatımızda yer edinen havuzlar serinlemek, spor yapmak ve eğlenmek gibi aktivite amaçlı tercih edilmektedir.

Hijyen açısında çok önemli olan havuz malzemeleri dikkat edilmesi gereken ürünlerdir. Her havuzun kendine göre ekipman çeşidi bulunur.

Büyüklerin ve çocukların havuzları malzemeleri birbirinden farklıdır. Piyasada birçok marka ve kalitede ürün mevcuttur.

Havuz malzemesi alırken güvenilir ve kaliteli olmalıdır.

Zaman ile hava ve diğer koşulları bağlı malzemeler zaman içerisinde eskiyecek bozulmalara neden olurlar. Kalitesiz ürünler ise daha erken bozulurlar.

Havuzlarınız da geçici değil kalıcı çözümlerle yarı yolda bırakmayacak malzemeler kullanmanız size daha çok kar sağlayacaktır.

Havuz Ekipmanları

Havuzların birçok alanında gerekli olan bu ekipmanların bakımları düzenli olarak yapılmalı ve kontrol edilmeleri gerekmektedir.

Hayati tehlikelere sebebiyet vermemek adına düzenli olarak bakımlarının yapılmasında fayda vardır.

Kalitesiz havuz ekipmanları güneşe maruz kalması nedeniyle çabuk deforme olurlar. Çürüyen ve özelliğini kaybetmiş ürünler her zaman sağlıklı havuz suyuna engel teşkil ederler.

Havuz Kimyasalları

Havuzların temizliği çok önemlidir. Bu temizliğin devamlılığını da sağlamak amacıyla havuz kimyasalları kullanılmaktadır.

Havuzlarda temizlik ciddiye alınmazsa ciddi sonuçları olabilir ve hastalık kapma oranı yüksektir.

Hayatınızın olumsuz yönde ilerlemesi hoş bir durum değildir. Havuzlar periyodik olarak düzenli bir şekilde temizlikleri ve bakımları yapılmalıdır.

Bu nedenle dezenfekte amaçlı klor kullanılmaktadır. Havuz suyunda kullanılan kimyasallar sağlık bakanlığından onaylı olması gerekmektedir.

Havuz suyunun berrak olması ve berrak kalabilmesi için insan sağlığına uygun ph dengesini ayarlamak içinde kimyasallar kullanılır.

Bunlar Ph dengeleyiciler ve çöktürücü ve parlatıcılardır. pH’ın dengede olması klor kullanımını düşürür. pH oranı dengede olursa klorun etken maddesi daha verimli olacaktır.

Tabi ki suyun temiz görünmesi içindeki mikroorganizmaların yok olduğu anlamına gelmez. Çünkü gözle görülmezler. Yosun önleyici ile de yosun oluşumunun önüne geçmiş oluruz.

Havuzlar da bu gibi sorunlar yaşamamak için havuz kimyasalı kullanılmalıdır.

Diğer Hizmetler

Su Şartlandırma Kimyasalları

Su endüstriyel üretimlerde ve birçok alanda en önemli kaynağımızdır.İçme ve kullanma sularında verimliliğini arttırmak, insan sağlığına uygun hale getirmek ve çevreye zararlarından arındırmak gereklidir.

Kullanılan kimyasal çeşitleriyle suyun en uygun hale getirilmesine su şartlandırma denir.

Su şartlandırma da kullanılan birçok kimyasallar bulunmaktadır.

Bunların sudaki içeriğin farklılığına göre kullanım amaçları doğrultusunda ilave edilmektedir.

İçme ve Kullanım Suyu Şartlandırma Kimyasalları

Kullanma Sularında Sertlik Giderici ve Korozyon Önleyici,

Kullanma Sularında Sertlik Giderici ve Korozyon Önleyici-Legionella Kontrol,

İçme ve Kullanma Suyu Dezenfektan Amacıyla Kullanılır.

Kazan Suyu Şartlandırma Kimyasalları

Kazan suyu şartlandırma buhar üretimi birçok işletmenin gereksinimidir.

Üretim yapılan kazanlarda kullanılan suyun kalitesi iyi olmazsa, buhar oluşumuna engel teşkil edeceği için ve enerji fazla harcaması ile birlikte malzemelerinize zararı çok olacaktır.

Kaliteyi arttırmak amacıyla çözümleri iyi belirlemek bu sorunları asgariye indirecektir. Suyu tanımak ve içindekileri iyi bilmek daha kaliteli buhar üretmek mümkündür.

Suyun içeriği ve su özelliğini (sertlik, Tçm, pH, alkalinite vb.) endüstriyel suların hudutları vardır.

Bunlara bir kaç test daha eklemek gerekmektedir bunlar oksijeni, serbest asitleri ve silisi de ekleyebiliriz.

Soğutma Suyu Şartlandırma Kimyasalları

Açık Tip Soğutma Kulesi Korozyon ve Kireç Önleyici

Kapalı ve Yarı Açık Tip Soğutma Kulesi Korozyon ve Kireç Önleyici

Kapalı Tip Soğutma Kulesi Korozyon ve Kireç Önleyici

Kapalı Devre Soğuk Su Sistemi Korozyon ve Kireç Önleyici

Kapalı Isıtma ve Soğutma Sistemi Uzun Süre Bekleyişlerde Sistem Koruyucu Olarak Kullanılı

Atık Su Arıtma Kimyasalları

Alüminyum Sülfat, endüstriyel su arıtma işlemlerinde, atık su arıtma işlemlerinde, içme suyu arıtma işlemlerinde kullanılır. Ürün piyasada şap olarak da bilinmektedir.

Baryum Klorür, endüstriyel atık sularda sülfat giderimi için kullanılır.

Demir 3 Klorür, içme suyu arıtımında ve endüstriyel atık su arıtımında koagülant olarak kullanılan asidik özellikli, koyu kahve renkli bir kimyasaldır. % 40’lık sıvı formdadır. Arıtma sistemleri, çamur şartlandırma, baskı devre yapımı, demir oksit pigment üretimi, bakır aşındırmada kullanılmaktadır.

Demir sülfat endüstriyel atıksuların kimyasal yöntemlerle arıtımında, koagülasyon ünitelerinde kullanılan bir koagülant (pıhtılaştırıcı) kimyasaldır. Yüksek verimli bir arıtma kimyasalıdır.

EDTA, soğutma ve proses suyunu yumuşatmak için kullanılır. EDTA metal iyonlarını tutmak için kullanılır.

Hidrojen Peroksit, atık su arıtımında suya çözünmüş oksijen sağlamada ve suyun zehirleyici etkisinin giderilmesinde kullanılır.

Hidroklorik Asit, su arıtmada, reçine rejenerasyonun da ve yüksek ph'a sahip atık sularda koagülantın yüksek verimde sağlanması için ph yı istenilen aralığa indirmek için kullanılır.

Kireç, asidik karakterdeki atık suların pH’ nın yükseltilmesinde kullanılır. Evsel atık suların arıtmasında, alüminyum ve demir tuzları ile birlikte katı maddelerin çöktürülmesinde, fosfor ve azotun giderilmesinde kullanılır.

Köpük Kesici (Antifoam), su ve atıksu arıtma tesislerinde köpük oluşumunun engellenmesinde ya da azaltılmasında kullanılır.

Biyositler

Biyositler, bir veya birden fazla aktif maddenin karışımıyla oluşan, bakteri, mantar, su yosunu, küf veya maya içeren mikroorganizmaları kontrol edici veya öldürücü etkisi olan kimyasal maddelerdir.

Filtrasyon Mineralleri

  • Antrasit • Zeolit • Birm • Dolamit • Mikrophoz • Quarts Kumu • Tablet Tuz

Polielektrolitler

  • Anyonik Polielektrolitler • Katyonik Polielektrolitler • Nonyonik Polielektrolitler

Taş Asidi

Taş asidi doğrudan, sirkülasyon ve daldırma metotları ile uygulanılabilir. Kireç taşları, pas birikintilerine ve korozyon birikintilerini temizlemek  için uygulanmaktadır.

Sanayide ve birçok alanda, buhar kazanlarında, buhar jeneratörlerinde, eşanjörlerde, boru sistemlerinde, reaktörlerde suyun neden olduğu kireç ve korozyon birikintilerinde, evoparatörlerde ve hava kulerlerinin deniz suyu tarafında oluşan kireç tabakasının ve mineral tortularının temizliğinde kullanılan taş asidi asit bazlı üründür.

Esaslı inhibitörlerle kuvvetlendirilmiş çok etkili asitli bir temizleyicidir.

Antiskalant

Antiskalant, ters ozmoz sistemlerinde etkili bir şekilde su arıtma sağlanabilmesi için kullanılır.

Ters ozmoz sistemleri ile kalsiyum karbonat, sülfat, demir, silika kireçli, ve tuzlu suları rahatlıkla arıtabiliriz. Ters ozmozlarda arıtımda kullanılan membranlar bulunmaktadır.

Zaman ile bu membranlar sudaki sertlik nedeniyle tıkanmalar yaşanmaktadır.

Bu tıkanmaları gidermek ve önüne geçmek amaçlı üretilen antiskalant, kimyasal formülü sayesinde % 100 başarıya sahiptir.

Kar ve Buz Önleyici Solüsyon

Buz Önleme ve kar eritici solüsyon uçak pistlerinden fabrika önlerine, okullarda, otoyollarda, alışveriş marketlerin de ve benzeri alanlarda buzlanma önleyici amacıyla Kar ve Buz Önleyici Solüsyon kullanılır.

Beton Çimento Harç Sökücü Çözücü

Kuvvetli bir yapıya sahip olan aynı zamanda konsantre oranı yüksek ve asidik ürün olup çok güçlü bir beton temizleyici ve beton sökücüdür.

Beton Çimento Harç Sökücü Çözücü malzemelerinize zarar vermez güvenle kullanabilirsiniz. Ürün inhibitörlü olduğundan metale zarar vermeyecektir ve paslandırma yapmayacaktır.

İyon Değiştirici Reçineler

Su yumuşatma ve deiyonize sistemlerinde sudaki iyonları almak maksadı iyon değiştirici reçineler kullanılır.

  • Endüstriyel katyonik su yumuşatma reçinesi
  • İçme suyu uygulamaları için Food Grade reçine
  • Demineralizasyon sistemleri için anyonik ve katyonik reçine
  • Mixed Bed reçine

 

Neden “Meridyen Kimya” Firmasını Tercih Etmeliyim?

Firma “Meridyen Kimya” vermiş olduğu hizmetler sayesinde büyük müşteri kitlesine ulaşmış durumdadır.

Bu başarısını; dürüst ve disiplinli çalışmaya borçludur.

Sizler de Meridyen Kimya ile çalışarak sorunsuz hizmetinden faydalanabilir, güven içerisinde havuzlarınızı sağlıklı olarak sürdürebilirsiniz.

İstanbul'dan tüm Türkiye’ye de faaliyet gösteren firma; her türlü sorunda müşterilerine değer vererek yanında olmaktadır.

Soru ve isteklerimiz için 0212 485 88 15 no’lu hattından ulaşabilir, kimyasallar hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek