Reklamlar
Politika 2017-03-09 15:31:30 Karakaya

Türkiye Sıkıntılı Süreçlerden Geçiyor

Nazilli Sanayi Sitesi Sosyal Tesisleri'nde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuşma yaptı. Konuşmasında Türkiye'nin sıkıntılı süreçlerden geçtiğini belirtti. Türkiye Cumhuriyeti'nin eski zamanlarda dışa bağımlı borçlu yaşadığını şimdilerde ise ayaklarının üzerine basan güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu,  Aydın'ın  Nazilli İlçesinde yaptığı konuşmada,  Türkiye'nin çok sıkıntılı süreçlerden geçtiğini söyledi. Eskiden  Türkiye'nin sürekli borçlu bir ülke olduğunu söyleyen Soylu, şimdi ise ayakları üzerinde duran güçlü  Türkiye olduğu görüşünü savundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN SELAMINI GETİRDİ

Süleyman Soylu, Nazilli Sanayi Sitesi Sosyal Tesisleri'nde  Nazilli Kaymakamlığı'nın düzenlediği sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarların bulunduğu toplantıya katıldı. Konuşmasında, burada bulunanlara Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını getirdiğini söyleyen Soylu,  Diyarbakır'da çatışan asker ve polisleri ziyaret ettiğini anlattı. Soylu, "Onlar bizim kahramanlarımızdır. HDP, 7 Haziran'da biraz oy alınca Güneydoğu'da bazı ilçelerde özeklik ilan etmeye başladı ama başaramadı. Şimdi soruyorum onlara şimdi neredeler? Oradaki şehitlerimizin tek tek karşılığını almak istiyoruz" dedi.

MİLLET 16 NİSAN TARİHİNDE ÖNEMLİ BİR KARAR VERECEK

16 Nisan'da milletin önemli bir karar vereceğini ifade eden İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu, şunları söyledi:

BU TOPRAKLARIN SAHİBİ BİZLERİZ BU ÜLKENİN SAHİBİ MİLLETTİR

"Bu topraklar çok sıkıntılardan geçti. Yıllardan beri bizi terbiye etmeye çalışıyorlar. Bunu bir gün anarşizmle bir gün terörizmle, sevdiğimiz ve itibar gösterdiğimiz insanlara ayar vererek yapıyorlar. Bizi her alanda borçlandırıyorlar. IMF'ye muhtaç ediyorlar ve bizi terbiye etmeye çalışıyorlar. Biz onlara anlatmaya çalışıyoruz, bu toprakların sahibi biziz, diye. Bu ülkenin sahibi millettir. Ellerine geçirdikleri güçle patronlarımızı değiştiriyorlar. Patron  Yargıtay,  Anayasa Mahkemesi ve bir gün  Danıştay olmamalıdır. Patron IMF, liderlere hükmeden boyalı medya patronları olmamalıdır. Patron millet olmalıdır, millet. Bu ülkeye yeni bir elbise dikerek giydirmeye çalışanlar bu bizim söylediklerimizi hiç ama hiç düşünmüyorlardı. Biz IMF'den bile kurtulmuştuk,  Cumhurbaşkanı 'isterlerse size 5 milyar dolar borç da verebiliriz' demiştir. Biz bugün dünyanın en büyük havalimanını yaparken, bütün dünyada ay-yıldızlı bayrağı sallıyoruz. Biz yapabiliriz, başarabiliriz ve gerçekleştirebiliriz. Sürekli borçlu bir  Türkiye vardı. Bugün öyle bir  Türkiye yok, ayaklarının üzerinde duran güçlü bir  Türkiye var. Arkamıza ne oldu diye dönüp bakmaktan yorulduk artık. Biz geleceğe bakmak istiyoruz. Gelecek nesillere daha güçlü bir  Türkiye bırakmak istiyoruz. Dünyayla rekabet edebilecek boy ölçüşebilecek bir ülke bırakmak istiyoruz. Kuralları artık onlar değil biz koyacağız biz."

Bakan  Süleyman Soylu daha sonra,  Nazilli Çarşısı'nda esnaf ziyaretinde de bulundu.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek