Reklamlar
Ekonomi 2019-11-24 19:46:43 Karakaya

Ücret Ödemeden Kredi Notu Öğrenme

Fazla sermaye gerektirmeyen işlerle iş sahibi olmak isteyenler için birçok farklı fikir bulunmaktadır. Fakat bu durumda az da olsa bir sermaye gerekmektedir. Gereken sermaye çözümü birçok insan tarafından kredi kullanımı ile çözülebilmektedir. Fakat bankalardan kredi alabilmek için kredi notunuzun yüksek olması gerekir.

 Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

 Günümüzde küçük birikimlerle iş imkanları yaratmak mümkündür. Farklı dallarda küçük sermayelerle kurulan işler oldukça popüler ve iyi kazançlar sağlayabilmektedir. Sermaye sahibi olmayanlarda banka kredileri ile nakit sorunun çözebilmektedir. Fakat kredi çekebilmek için yüksek bir kredi notuna sahip olunmalıdır. Kredi notu düşük olanlara bankalar kredi vermek istemezler. Bu nedenle ilk yapılması gereken kredi notunuzu öğrenmek olmalıdır. Birçok kanalla kredi notu öğrenilebilmektedir. Fakat bunların büyük kısmı ücretli olarak çalışmaktadır. 

 

 Herkesin sahip olduğu kimlik numarası ile kredi notu ücretsiz olarak öğrenilebilir. E devlet üzerinden ücretsiz kredi notu öğren şeklinde yapılacak arama ile kolay ve ücretsiz öğrenilebilir. E devlet üzerinden kimlik numarası ve şifre ile kredi notu sorgulanabilir. Giriş yapıldıktan sonra risk raporu şeklinde arama yapılmalıdır. Rapor sonucu başvuru sırasına göre kısa bir süre içerisinde gönderilmektedir. Rapor hazırlandığında sistem tarafından sms ile bilgilendirme mesajı gelmektedir. Tekrar e devlet girişi yaparak raporu görüntüleyebilirsiniz.

 

 Sorgulama her kullanıcı tarafından ayda bir kez ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Diğer yöntemlerde bir ücret talep edilirken e devlet üzerinden ödeme yapmadan risk raporunuza olaşarak kredi notunu öğrenebilirsiniz.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek