Reklamlar
Politika 2019-04-24 20:10:08 Karakaya

"Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu"na AKP engeli!

İBB Meclisi'nde "Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Toplumsal Cİnsiyet Eşitliği Komisyonu" teklifi, çoğunlukta olan AK Parti'nin oylarıyla reddedildi.

İBB Meclis’nde, CHP grubunun ‘Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu’ kurulması önerisi çoğunlukta olan AK Parti'nin karşı çıkması nedeniyle reddedildi.

CHP’nin “Kent ekonomisi ve meslek odalar” komisyonunun adına “sendikalar”ın eklemesi önerisi de kabul edilmedi.

KOMİSYONA İHTİYAÇ YOK

Twitter hesabından önerilere neden karşı çıktıklarını açıklayan AK Parti'nin İBB Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu,

"İBB Meclisimizde zaten var olan SOSYAL HİZMETLER KOMİSYONU sayesinde Büyükşehir Belediyemiz “Uyuşturucu ile Mücadele” konusunda yıllardır ciddi çalışmalar yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Bu nedenle yeni komisyon bir kurulmasına ihtiyaç bulunmamaktadır.

İBB Meclisimizde zaten var olan KADIN AİLE ve ÇOCUK KOMİSYONU’muzla İstanbul Büyükşehir Belediyemiz kadın hakları konusunda dünyaya örnek olmuş projeler hayata geçirmiştir. Bu nedenle yeni bir komisyon kurulmasına ihtiyaç bulunmamaktadır." açıklamasında bulundu.

312 sandalyeli İBB Meclisi’nde partilerin üyesi sayısı şöyle:

AK Parti: 176
CHP: 128
İYİ PARTİ:4
MHP: 4

İBB Meclisi’nin en önemli komisyonu olan İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na, İmamoğlu’nun dijital verilerin incelenmesi için başlattığı işleme dava açan AK Partili meclis üyesi Yüksel Akyol girdi. Akyol’un bir önceki dönem olduğu gibi komisyon başkanı olması bekleniyor. Davayı açan diğer AK Partili Meclis üyesi Ömer Faruk Kalaycı da ilk oturumda İBB Meclisi 2.Başkan Vekili olarak seçilmişti.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek