Reklamlar

Uzun Saç Ekim Tekniği

Uzun saça saç ekimi operasyonu saçları kısaltmadan gerçekleştirilen bir yöntemdir ancak bunun için bazı kriterler gerekir, uzun saça tam ekim yapılmak yerine sadece bölgeye odaklanmak ya da rötuş amacı ile yapılmalıdır.

Hermest Saç Ekimi yetkilileri saçların kısaltılmadan ön bölgeden tepeye doğru ekimin gerçekleştirilmesi uzun saç ekiminden tam verimin alınması işlemini zorlaştırır. Bundan dolayı uzun saç ekimi işlemi gerçekleştirebilmek için tek bir bölgeye odaklanmak en doğru yaklaşımdır.

Zor Ve Risklidir

Çizgi ekimi dikkate alındığında öncelikle saçlar geriye doğru taranarak sabitlenir. Uygulanan bu sabitleme işlemi ön çizginin tam anlamıyla ortaya çıkmasını sağlar uzun saçların ekimi için herhangi bir engel oluşturmaz.

Ön bölgedeki ekim işleminin tamamlanmasının ardından orta ve tepe bölgelerdeki saçlar kesilmeden rötuş amaçlı olarak aralıklı ekim yapılır. Fue tekniği uygulanan operasyonda uzun saçlı bölgeye tam ekim yapılması mümkündür ama verim açısından istenenin alınması zor ve risklidir.

Kök Kayıpları

Saçların uzun olmasından dolayı açılan kanallar tam olarak kendini göstermez ve ekilen kökler ilk günlerde deriye adapte olma sorunu yaşayarak temas etmemesinden dolayı dökülür. 

Saçların kesilmesi ya da kesilmemesi her iki aşamada da gerçekleştirilen operasyondan aynı zamanda sonuç almak söz konusudur. Her ikisini birbirinden ayıran fark sadece ekilen kök kayıplarının uzun saçlarda daha fazla olmasıdır.

Sonuç İçin En Az 1 Yıl

Kök kayıpları yaşanmaması halinde her iki operasyonda aynı sonucu verir, ekim işleminin ardından ilk 2 hafta içinde ekilen köklerin oldukça büyük bir kısmı dökülür ama kökün kıl kısmı koptuğundan dolayı kökler deride kalır.

Süreç ile birlikte dökülen saçlar yeniden çıkmaya başlar ve açıklık olan deriyi örtecek düzeye kadar yaklaşık 6 ay içerisinde sonuç alınır ama saç ekimi sonucunun nihai halini alabilmesi için en az 1 yıl beklenmesi gerekir.

İki Teknik Arasında Ki Fark

Saçların traş edilmeden kendi uzunluğunda donör bölgesinden toplanarak aynı uzunlukta ekim yapılacak bölgeye entegre edilmesi işlemi olan uzun saç ekimi için traş makinesi ya da makas kullanılmaz. Normal saç ekim işleminde;

  • Saçlar 1-2 mm'ya kadar kısaltılır.
  • Kısaltılan saçlara dezenfeksiyon işlemi uygulanır
  • Gerekli tıbbi aletler ile saçlar toplanır
  • Ekim yapılması planlanan bölgeye ekilir.

Ekim işleminin sonunda kişinin tüm saçları 1 ila 2 mm uzunluğunda kalır ve zaman içerisinde saçlar normal şekilde uzamaya devam eder. Uzun saça saç ekimi yönteminde ise

  • Ortalama 25 santimetre uzunluğundaki saça müdahale edilmez.
  • Saçlar kısaltılmadan sadece dezenfekte işlemi uygulanır.
  • Saçlar uzun şekli ile donör bölgesinden toplanır.
  • Uzunluğunda hiçbir uygulama yapılmadan ekimin gerçekleştirileceği bölgeye nakledilir.
  • Operasyon sonunda saç uzunluğu işlem gerçekleşmeden önceki uzunlukta kalır.

Avantajlar Ve Dezavantajlar

Saç ekim işleminin yapıldığının bilinmesini istemeyen insanlar tarafından tercih edilen uzun saç ekimi son dönemde birçok insan tarafından talep edilmektedir. Saç ekimi yaptıranların yaşadığı avantajlar ve dezavantajlar bulunmaktadır.

Operasyonun tamamlandığı andan itibaren saç ekim işleminin nihai sonucu görülür. Saçın gömülmesi ya da üst üste binmesi gibi sorunlar ile karşılaşılmaz.

Kısıtlı Greft Sayısı

Tüm saç ekimi operasyonlarında olduğu gibi işlemden sonraki 4 hafta süresince saçlar dökülür. 4 haftanın sonunda yeniden çıkmaya başlaması ile görsel anlamda ekim işleminin yapıldığı fark edilmez.

Uzun saç ekimi tekniği normal saç ekim tekniğine göre biraz daha zahmetlidir ve titizlik gerektirir bu durum tek seansta ekilecek greft sayısında kısıtlamaya gitme zorunluluğunu ortaya çıkarır.

Çok sayıda greft ekimi tavsiye edilmez tek seansta daha fazla greft ekimi isteniyorsa o halde traşsız saç ekimi işlemi tavsiye edilir.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek