Reklamlar
Ekonomi 2022-01-14 01:39:05 Karakaya

 Vakıfbank Yatırım Hesapları Nelerdir?

 

Vakıfbank yatırım hesaplarından müşteriler geleceklerine yatırım yapabilir ya da ihtiyaçları oldukları zaman nakit ihtiyaçları için paralarını kullanabilir. Vakıfbank yatırım hesapları açmak için gerekli olan şartlar şöyledir:

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • Reşit olmak,
  • Banka müşterisi olmak.

Yukarıda yer alan şartları sağlayanlar bankadan yatırım hesabı açabilir.

Vakıfbank Yatırım Hesaplarını Açmak İçin Neler Yapılmalı?

Vakıfbank müşterileri yatırım hesabı için şubeler, internet bankacılığı ve mobil bankacılığı kullanabilir. Bu üç kanaldan birini seçerek yatırım hesabı açmak yaklaşık olarak 2-3 dakika sürmektedir. Banka müşterisi olmayanlar hesap açmadan önce banka müşterisi olmalıdır. Bunun için şubelerden gerekli destek alınabilir. Vakıfbanklı olmak için kimlik belgesi ile birlikte mesai saatleri içinde şubeye gidilmelidir. Banka sabah 08:30 ile akşam 17:00 arasında hizmet verir. Bu saatler dışında şubeler kapalıdır. Ayrıca resmi ve dini bayramlarda da hizmete ara verilir. Vakıfbanklı olanlar diğer şartları da sağlaması ile birlikte kendilerine yatırım hesabı açıp, ürünleri alıp satabilir.

Vakıfbank Yatırım Hesapları İle Fon Nasıl Alınır?

Yatırım hesabından fon alışverişi yapmak isteyen Vakıfbank müşterileri mobil cihazlarından banka uygulamasına giriş yaparak fon alım ve satım işlemlerini yapabilir. Bunun yanı sıra Vakıfbank’ın resmi internet adresi olan “https://www.vakifbank.com.tr/” den de müşteri numarası ve şifresi ile hesaplara erişim sağlanabilir. Müşteriler her iki kanaldan da istedikleri miktarda fon alabilir. Fon ürünlerinin değerlerinin en güncel hali ekranda yer alır. Bu sayede alım ve satım işlemlerinde güncel değerler hakkında da bilgi sahibi olmak oldukça kolaydır. Fon almak için “alım- satım” sekmesine basılması yeterlidir. Ardından ne kadar miktarda olduğu yazılır ve işleme onay verilir. İşlemin tamamlanması ile birlikte hesap bakiyesindeki değişimlerden gerekli kontroller yapılabilir.

Vakıfbank Yatırım Hesaplarında İşlemlerde Hangi Hizmetler Sunulur?

Vakıfbank müşterilerine yatırım hesaplarından gelecekleri için imkanlar sunar. Stopaj oranlarının kazanç ile orantılı olması da yatırım yapmayan müşterilerden para kesintisi olmasını engeller. Müşteriler uzun vadeli para biriktirmek istediklerinde kendilerine en uygun olan yatırım ürününü alarak hesaplarında biriktirebilir. Banka tarafından iki farklı yatırım seçeneği bulunur. Bu seçeneklerden bir tanesi vadeli hesap ile diğeri vadesiz hesaptır. Vadeli hesaba başvurmak isteyenler kendilerine uygun vade süresini seçebilir.

Vadesiz hesap da dilenildiği zaman para çekme imkanı sunar. Her iki hesap türünde de yatırımlar güvenli bir şekilde saklanır. İsteyen müşteriler yatırımlarını altın üzerinden de yapabilir. Altın hesabı ile fon ve hisse senedi hesabı olanlar aynı zamanda altın hesabına da sahip olabilir. Tüm yatırım hesapları Vakıfbank mobil bankacılık uygulaması üzerinden yönetilebilir.

Vakıfbank Yatırım Hesapları İçin Çağrı Merkezi Destek Verir Mi?

Vakıfbank çağrı merkezi yatırım hesaplarında gerekli desteği gösterir. Bankanın müşteri numarası 0850 224 07 24’tür. Numara günün her saatinde aktif olarak çalışmaktadır. Müşteriler yatırım ürünleri, Vakıfbank yatırım hesapları ve yatırım işlemleri ile ilgili tüm konularda yardım alabilir. Ayrıca çağrı merkezi sayesinde şubelere gitmeden her yerden bankacılık işlemleri de yürütülebilir.  Bakiye sorgulama, kart başvurusu, hesaplar hakkında bilgi alma, borç ödeme gibi birçok bankacılık işlemleri de uzaktan gerçekleşebilir.

Bunun yanı sıra hem banka müşterileri hem de banka müşterisi olmayanlar çağrı merkezi ile iletişim kurabilir. Banka müşterisi olmayanlar banka ürünleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir ya da bankanın düzenlemiş olduğu kampanyalar hakkında da ayrıntılı bilgiyi elde edebilir. Ayrıca yatırım işlemlerinde yaşanan teknik sıkıntılarda da gerekli destek ve yardım alınabilir. Müşteri temsilcisi ile yapılan görüşmeler de hizmet standartları açısından kayıt altına alınır.

ALINTI : bankacilar

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek