Reklamlar
Gündem 2021-06-16 12:21:19 Tufan

Yalancı Jinekomasti Nedir?

Erkeklerde meme büyümesi olarak gözlemlenen jinekomasti, yalancı ve gerçek jinekomasti ile karıştırılmamalıdır.

 

Görülen östrojen hormonuna bağlı olarak erkeklerde meydana gelen hormon seviyesinin yüksek seviyede tutulmasına bağlı olarak göğüslerde büyüme meydana gelir. Halkarasında bilinen meme büyümesi yalancı jinekomasti olarak da karşımıza çıkabilir. Bu yalancı hastalık göğüslerde çift taraflı büyümeyi sağlayarak meme dokusunun değil yağ dokusunun depolanmasını sağlar. Bu da erkeklerde meme boyutunun olduğundan büyük görünmesini ve kişinin kilo nedeni ile bu sorunlar ile karşılaşabileceği bilinir.

Yapılan tahliller ve testler sonucunda, herhangi bir soruna rastlanılmaması sadece fizyolojik olarak yeni doğan dönemde ya da ergenliğe geçiş sırasında bu sorunlar yaşanabilir. Bebeklik çağında ve ergenliğe geçiş arasında genellikle karşılaşan bu sorunlarda yaşlılıkta da görülebilir. Zamana bağlı olarak memelerde büyüme, yağ depolanması, sarkma sorunları ile kişiler cerrahi doktorları müracaat edebilir. Yapılan test sonucunda herhangi bir patolojik bulgunun rastlanmaması hastalığın yalancı jinekomasti olduğunun göstergesidir.

Yalancı Jinekomasti Neden Olur?

 

Erkeklerde meme büyümesi şikayetiyle doktora müracaat eden kişiler yapılan test sonuçları ve tahliller doğrultusunda hastalığın belirlenmesini sağlayabilirler. Bu konuda uzman ve cerrahi doktorlardan yardım alınması gerekir. Jinekomasti Türkiye bu konuda yapılan patolojik testlere bağlı olarak hastalığın kısa süre içerisinde tedavi edilmesini sağlar. Yalancı jinekomasti sorununun karşılaştırılması yetersiz beslenme, hormon bozuklukları, siroz ve bazı tümörler ve bazı ilaç kullanımlarına bağlı olarak gözlemlenebilir. Bu sorunlar da net ve kesin çözümler alınması için uzman cerrahi doktorları müracaat edilmesi ve patolojik test sonuçlarının elde edilmesi gerekir.

Bebeklik çağında ve yetişkinlik çağında gözlenmesine bağlı olarak yaş aralığının göz önünde bulundurulması gerekir. İlerleyen yaşlarda yaşlı erkeklerde görülen bu sorun göğüs yapısında sarkma ve meme boyutunun olduğundan büyük olmasını sağlar. Bunun sonucunda kişiler düzenli beslenerek kullandıkları farklı ilaçların kesimini sağlayabilir. Yapılan tedavi süresinde herhangi bir ilacın kullanılmaması ve kullanılan ilaçların doktora bildirilmesi gerekir.

Yalancı Jinekomasti Nasıl Geçer?

 

Her hastalığın tedavisinin bulunmasına bağlı olarak yapılan tetkikler ve müdahaleler sonucunda hastalığın kesinleşmesi sağlanabilir. Jinekomasti, erkeklerde meydana gelen meme büyümesi olarak bilinir. İki taraflı olarak büyüyen memenin sol elle kontrol edilmesi ve memede biriken yağ oranının belirlenmesi sağlanabilir. Yalancı jinekomasti yapılan patolojik testlerde hiçbir sorunun çıkmamasına bağlı olarak gözlemlenebilir.

Kişiler fazla kilolarından ya da ergenlik dönemlerinde bu sorunlara bağlayarak spor yada belirli aktiviteleri gerçekleştirmeye başlarlar. Fakat jinekomasti sorunu spor ile ya da vücut çalıştırılma ile giderilmez. Yapılan cerrahi müdahaleler ile birlikte jinekomasti hastalığının geçilmesi sağlanabilir. Yalancı jinekomasti de sporla ya da vücut yapma ile geçmez. Alanında uzman ve cerrahi doktorların yapmış olduğu müdahaleler sayesinde kısa süre içerisinde geçebilir bu konuda Jinekomasti Türkiye firmasından hizmet alabilirsiniz.

 

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek