Reklamlar
Kadın 2020-05-25 23:04:22 Karakaya

Yaz İçin En Etkili ve Güvenli Lazer Epilasyon Cihazları

Herkes tüysüz, pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Bu amaçla kullanılan tıraş, ağda ve tüy dökücü kremler gibi yöntemler geçici çözümdür. Üstelik bu yöntemler kesiklere, batık kıllara neden olabilmektedir. Bu nedenle günümüzde artık hem kadınlar hem de erkekler kalıcı sonuçlara sahip lazer epilasyonu tercih etmektedir. Lazer epilasyon teknolojileri hızla gelişmeye devam ederken, yeni teknikler ve yeni lazer çeşitleri devreye giriyor.

Yaz Aylarında Uygulanabilen Lazer Epilasyon Cihazları

Yaz ayları yaklaşırken herkesin merak ettiği soru; ‘’Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı?’’. 

Yaz aylarında her lazer epilasyon cihazı kullanılmaz. Aşağıda lazer çeşitlerini ve yaz ayları için uygun olup olmadıklarını kısaca özetledik:

Alexandrite Lazer, yüksek melanin emilimine sahiptir. Bu nedenle Alexandrite Lazer koyu tenli kişilere ve bronz tene uygulanmaz. Cilt renginin açılması için minimum bir ay beklemek gerekir. Bir ay sonra da ancak düşük dozda uygulanabilir. Bronz ten ve koyu tene uygulandığında ciltte yanık olabilir ve renk değişimi gelişebilir. Hiperpigmentasyon (cilt renginde koyulaşma, kahverengi lekeler) ve /veya Hipopigmentasyon (cilt renginin açılması, beyaz lekeler) riski yüksektir.                                                   Alexandrite Lazer yaz aylarında güvenli değildir. Hastalar yaz aylarında Alexandrite Lazer ile epilasyona devam edemezler. Bu nedenle Alexandrite Lazer, tek başına lazer epilasyon için yeterli değildir. Kullanıcıların yaz aylarında da lazer epilasyona devam edebilmeleri için Alexandrite Lazerin yanına bir başka lazer cihazı daha alma ihtiyacı doğmaktadır. Cynosure, Candela ve Lutronic gibi firmaların Alexandrite Lazerleri sektörde en çok bilinen lazerlerdir.

Diyot Lazer, orta düzeyde melanin emilimi sayesinde yaz aylarında da uygulanır. Ancak Diyot Lazer, derine nüfus etme özelliğinden dolayı oldukça ağrılıdır. Buz Lazer ile birlikte Diyot Lazer farklı bir boyut kazanmıştır. Gelişmiş bir soğutma sistemi kullanan Buz Lazer, uygulama esnasında cildi -3 dereceye kadar soğutuyor ve hastalar ısı yerine buz gibi serinlik hissediyor. Diyot Lazerin ağrılı olması dezavantajını ortadan kaldıran Buz Lazer ağrısız bir lazer epilasyon sunuyor. Kılları kademeli olarak ısıtan uygulama tekniği de Buz Lazerin ağrısız olmasının bir diğer nedeni. Buz Lazer, yeni modelleriyle hızlı gelişimine devam ediyor; Alexandrite, Diyot ve Nd:YAG dalga boyları ile Buz Lazer artık üç dalga boylu olarak üretiliyor. Üç dalga boyunun avantajı ve gücüyle Buz Lazer yaz aylarında güvenlidir. Bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde güvenle uygulanır. Aktif güneşe çıkıp güneşlendikten bir hafta sonra Buz Lazer yaptırmak mümkün oluyor. Cilt renginin açılmasını beklemek zorunda kalmamak, lazer epilasyon seanslarına yaz aylarında ara vermemek hem hastalar hem de kullanıcılar açısından büyük avantaj sağlıyor. Buz Lazer yaptırdıktan sonra bir hafta güneşe çıkılabiliyor ve elbette uygun bir güneş koruyucu krem kullanmak gerekiyor. 

Nd:YAG Lazer, düşük melanin emilimine sahiptir ve yaz aylarında uygulanır. Nd:YAG Lazer çok derine nüfus eder ve bu nedenle çok ağrılıdır. Nd:YAG Lazer yaz aylarında  güvenlidir ancak çok ağrılı olması nedeniyle tercih edilmemektedir. Diyot Lazere kıyasla ağrı daha fazladır. Nd.YAG Lazer genellikle küçük spot çapına sahip başlıklarla uygulandığından seans süreleri de oldukça uzun sürmektedir. Günümüzde Nd.YAG Lazer tek başına lazer epilasyon için tercih edilmemektedir.

Ev Tipi Epilasyon Aletleri lazer cihazı değildir ve dolayısıyla lazer epilasyon yapamazlar. Bu aletler epilasyon yani tüy giderme işlemi yaparlar ancak sonuçları lazer epilasyon gibi etkili ve kalıcı değildir. Evde kullanmak, seyahate giderken bavulda götürmek kullanıcılara cazip gelse de bu aletler geçici çözümdür. İstenmeyen tüylerle mücadelede en etkili ve kalıcı çözüm lazer epilasyondur. Braun ve Philips gibi markaların ev tipi epilasyon aletleri mevcuttur. Evde kullanılan epilasyon aletlerinin bazıları koyu ciltler için uygun değildir. Bu nedenle aletlerin kullanma kılavuzunu dikkatlice okumak gerekir. Koyu ciltlere uygun olmayan ev tipi epilasyon aletleri yaz ayları için güvenli değildir.

Kaynak 

Lazer Cihazları

 

 


 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek