Reklamlar
Ekonomi 2021-08-12 02:12:19 Karakaya

Yeni iş fikirleri: Kobi Vadisi’nde

 

İş Fikirleri Nasıl Bulunur?

Girişimci olmak isteyen kişilerin ilk araştırdıkları konu iş fikirleri seçenekleridir. Teknolojide yaşanan gelişmeler ile birlikte iş fikirlerine dair iş modelleri oldukça farklı şekilde ortaya çıkar. Hem teknolojinin kullanılması hem de sorunların çözülmesi ile en iyi iş fikirleri ortaya çıkabilir. 

 

İş fikirleri bazen evden ek gelir elde etmek için kullanılır. Genellikle girişimcilerin kendi işlerini kurabilmek için iş fikirleri aradığı durumlarla karşılaşılır. Girişimcilerin en iyi iş fikirleri bulabilmesi için belirli noktalara dikkat etmesi gerekir.

 

En iyi iş fikirlerinin bulunabilmesi için dikkat edilmesi gereken noktalar ise şu şekildedir:

 

  • En iyi iş fikirleri için güncel olaylardan ve yeni teknolojilerden ilham alınabilir. Girişimcilerin en iyi iş fikirlerini bulabilmesi için dünyadaki güncel olan teknolojik gelişmeleri takip etmesi gereklidir.
  • Girişimcilerin iş fikirleri için ortada olan problemlere ve eksiklikleri incelemesi gerekir. İnsanların problemlerine yanıt vererek hayatlarını kolaylaştıran iş fikirleri en karlı işleri sağlar. Bazı sektörlerde ürün veya hizmet eksikliği olabilir. Bu eksikliklerin tespit edilerek doldurulması en iyi iş fikirlerinin ortaya çıkmasına yardımcı olur.
  • Girişimciler belirli bir sektör belirleyerek müşterin ihtiyaçlarının ne olduğunu tespit edebilir. İhtiyacını karşılayan kaynaklar yoksa ve müşterilerin taleplerine cevapsız kalıyorsa bu alanlara yönelik olarak iş fikirlerini bulabilir.
  • İş fikri bulma aşamasında girişimciler her zaman sıfırdan ürün veya hizmet yaratmak zorunda değildir. Mevcut durumda sunulan ürün veya hizmetlerin iyileştirilmiş halini müşterilerine sunabilir. 

 

İş Fikri Oluşturma Aşamaları Nelerdir?

Girişimciler kendi işlerini kurarak gelir elde etmek istiyorsa iş fikirlerinin oldukça iyi olması gerekir. İş fikrinin bulunması ise kolay bir şekilde gerçekleşmez. Öncelikli olarak girişimcilerin detaylı bir düşünce işine girmesi gerekir. Ardından izlemesi gereken adımlar bulunur.

 

Girişimcilerin başarılı bir iş fikrini oluşturabilmesi için izlemesi gereken adımlar ise şu şekildedir:

 

  • İş fikri oluşturmak için girişimcilerin detaylı ve sakin şekilde düşünmesi gerekir. Sakin olmak iş hayatına atılırken oldukça önemli olacaktır. Oldukça farklı sektörlerin olduğu ekonomide çok yönlü ve detaylı şekilde düşünmesi ile iş fikri oluşturma adımlarına başlaması mümkün olur.
  • Gerekli olan sektör araştırmalarının yapılması ile girişimciler odaklanması gereken sektörü bulabilir. Özellikle rakiplerin yaptığı işlerin izlenmesi ve ii potansiyelinin tespit edilmesi en iyi fikirleri ortaya çıkarabilir.
  • Bulduğunuz iş fikri için ne kadar sermaye gerektiğini ve sizin sermaye milyarınızı karşılaştırmanız gerekir. Gerekli sermaye miktarı olmadan iş fikirleri hayata geçemeyebilir.
  • Bulunulan ülkenin ekonomisi yakında takip edilmelidir. Ekonominin kötü olduğu bir durumda iş fikirleri yatırım yapmak için uygun olmayabilir. 
  • Kurmak istediğiniz işler ile hangi hedefleri gerçekleştireceğinizi önceden belirlemelisiniz. 
  • Girişimcilerin buldukları iş fikirlerine yönelik olarak talep ve arzların tespit edilmiş olması gerekir. 

 

Girişimciler en doğru iş fikrini bularak kar elde edebileceği işler kurabilir. Bunun için hazır olan iş fikirlerinden yararlanılabilir. 

 

Yeni İş Fikirleri

 

Eğer sizde yeni bir iş kurmayı veya var olan işinizi geliştirmeyi düşünüyorsanız, Türkiye’nin en büyük iş platformu Kobi Vadisi’ni ziyaret ederek, 400’den fazla iş fikrine ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgiler: iş fikirleri sayfasında sizi bekliyor.

 

Ayrıca Kobi Vadisi’ne ait mobil uygulamayı da, tüm mobil platformlarda ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek