Reklamlar
Hayat 2017-01-06 16:42:23 Karakaya

Yeşil Kahve Nedir İnsan Sağlığına Faydaları

Kahve denilince aklımıza ilk olarak her zaman ki gibi Türk kahvesi gelsede son zamanlarda pratik olması nedeniyle en çok tüketilen kahve çeşidi nescafe türleri yer alıyor. Damak tadını bilen kişiler için vazgeçilmez olan Türk kahvesi popületerliğini hala koruyor.

 

Kahve çekirdeklerinden yapılan kahvelere son zamanlarda bir yenisi daha eklendi. Diğer kahvelere göre rengi değişik olan bu kahve ürünü yeşil kahve olarak biliniyor. Rengi ve çekirdek yapısı değişik olan yeşil kahve tüketimi beğeniliyor.

Yeşil kahve içeriğinde olan klorojenik asit özelliği diğer kahvelere göre insan sağlığı açısından faydalı olarak biliniyor. Kahve çekirdekleri karşılaştırılarak yapılan analiz testlerinde yeşil kahve çekirdekleri artı özelliğiyle insan vücuduna daha faydalı olduğu tespit edildi.

Zihinsel fonksiyonlarda gelişimi yükselten yeşil kahve günde tüketilen kahveler arasında ilk sırada yer alması gerektiği ifade ediliyor. Tavsiye olarak 1/3-4 fincan tavsiye edilen yeşil kahve tüketimi kararınca tüketilmesi gerektiği ifade ediliyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek