Reklamlar
Dünya 2017-05-17 17:06:03 Karakaya

Yol Çalışması Yaparken 7 Bin Mezar Ortaya Çıktı

Mississippi'de yol çalışması için bölgeye gelen ekipler tüm hazırlıklarını yapıp yolu kazmaya başladı. Her şeyin düzgün bir şekilde devam ettiği sırada ekipler beklenmedik bir olay ile karşılaştı. Yol çalışması sırasında kazılan yerde ilginç bir manzara ortaya çıktı.

 

Mississippi Tıp Merkezi kampüsü altında ekipler mezarlıklar buldu. Yol çalışması esnasında ortaya çıkan mezarlıklar nedeniyle ekipler çalışmayı durdurdu yetkililere haber verdi. Tarihi bir olaya şahit olan ekipler yetkililerin gelmesiyle çalışmayı durdurup Arkeologların çalışmalarına yardım ederek incelemeri izledi.

Çok sayıda Arkeologların geldiği bölgede alınan bazı numuneler ile incelemer yapılmaya başlandı. Arkeolog yetkilileri yapacakları incelemede mezarlıkların kimlere ait olduğu, cinsiyetleri, yaşlarını inceleyecek.

Binlerce mezarlığın bulunduğu bölgede tüm yol çalışmaları durduruldu geniş bir alanda Arkaolog yetkilileri çalışma yapmaya başladı. Mississippi'de çok eski yıllarda kimin yaşadığı yapılan incelemer ile ortaya çıkacağı ifade edildi.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek