Reklamlar
Gündem 2020-08-11 14:40:10 Tufan

Yüzünü Güneşe Dönen Çiftlerin İlham Rotası : Burak ve Buse

“Daima güneşe dön” yaşam felsefesini benimseyen Burak Aykurt - Buse Ayrancıoğlu Aykurt çifti gittikleri yerlerde çöp toplama etkinlikleri düzenleyerek o bölgenin çöplerini topluyor ve doğaya katkı sunuyor.

 

Gezilerinde sokak hayvanlarını beslemeyi ihmal etmeyen ve doğadan aldıkları ilhamı yine doğaya döndürerek güzel işler yapan çift Ciftgeziyor hesaplarında takipçileriyle gezilerini paylaşıyor.

Kamplı Düğün

Elazığlı olan Burak (29) ile Lüleburgazlı Buse (26) İstanbul’da yaşıyor. İstanbul’da çalışan ve eğitim alan çift düğünlerini covid-19 nedeniyle ertelemiş ve 2021 için farklı bir düğün hayal etmişler. Sıradan düğünlerin aksine kendilerinden izler taşıyan, özgürlük ve sevgi odaklı olan kamplı bir düğün hayali kuran çift sevdikleriyle birlikte olacakları 2021 yılını bekliyor. Pek çok alanda lisansları bulunan ve hayatın tadını gezerek, okuyarak ve dokunarak yaşayan çiftin hayalleri ve ilgi alanları da rotaları kadar geniş.

Dünya Turu İçin Sponsor Arayışı

Burak ve Buse E-Ticaret Uzmanı. Aynı zamanda Sosyal Medya Uzmanlığı da yapan çift Yazılım Mühendisliği de okuyarak işleri ile ilgili pek çok alanda kendilerini geliştiriyor. Kendileriyle birlikte bu işi yapan kişileri de geliştirmeyi hedef edinen çiftimizden Burak, Ticaret Odaları ve İhracatçılar Birliği gibi yerlerde E-Ticaret eğitimleri veriyor.

Çiftin hedefi ise işlerini tamamen online ortamlar üzerinden icra ederek dünyayı gezmek. Dünya turları için sponsor arayışında olan Burak ve Buse, Instagram hesaplarında (Instagram.com/Ciftgeziyor) gezip gördükleri yerleri paylaşarak insanlara keşfedilmemiş yerleri sunuyor ve kamp ve doğa ile ilgili detaylı bilgiler veriyor. Öyle ki gittikleri her şehirde takipçileri onları misafir ediyor. Takipçileri ile güzel ilişkiler kuran çifti yöre insanları ya gezdiriyor ya da yöresel gıdalardan ikram ediyorlar.

 

 

Turistler Görmek İçin Geliyor

Dönem dönem insanlara çadır, balon turu, otel tatili gibi gezgin hediyeler sunan Burak ve Buse Drone ile havadan GoPro ile su altından çekim yapıyor ve Türkiye’nin güzel yüzünü Instagram hesaplarından an ve an paylaşıyor. Pek çok kişiye ilham olan ve paylaştıkları yerleri gidip görme heyecanı uyandıran sayfalarını takip ederek Türkiye'ye gelen pek çok yabancı turist de var. Çift olarak gezmenin keyfini birbirlerine olan sevgilerinden alan çift yaşadıkları bu deneyimleri herkese öneriyor.

Taiwan ve Çin’de Paylaşıldı

Burak’ın Taiwan'da seyahat dergisinde 2 sayfa yer alması ve Çin'de seyahat kanalına konuk olması da çiftin pek çok yerde tanındığını gösteriyor. Seyahat etmeyi ve gezgin olmayı yaşam felsefesi haline getiren çift işlerini online ortamda yaparak kalan tüm zamanlarını gezmeye ve yeni kültürler, yerler keşfetmeye adıyor. Kültür alışverişine de imkân tanıyan gezileri onlar gibi pek çok çifti gezip yeni yerler görmeye itiyor.

Profesyonel Dalgıçlar

Profesyonel olarak Dalgıçlık yapan ve Türkiye'nin pek çok noktasında dalışlar gerçekleştiren Burak ve Buse Saros Körfezinde Batırılan Yolcu Uçağı’nı da inceleme fırsatı bulmuş. Ticari Drone Lisanslarına sahip çift bu sayede pek çok uçuş da gerçekleştiriyor. Yapmak istediklerini ve hayallerini aldıkları eğitimler ile daha etkili hale getirdikleri aşikâr. Burak aynı zamanda Yamaç Paraştü lisanslı pilotu ve Profesyonel Satranç Oyuncusu.

Havada, Karada, Suda ve Online Ortamda Özgürlük

Ayçiçeğini simge olarak benimseyen ve hayat felsefeleri ile Ayçiçeğini özdeşleştiren Burak ve Buse yüzlerini her zaman güneşe dönüyor ve her alanda yaşamanın keyfini çıkarıyor.

Havada, karada, suda ve online ortamda özgür bir dünya kurarak yaşamın keyfini ve tadını çıkaran çiftin gelecek hedefleri arasında dünya turu bulunuyor ve bunun için de sponsor arayışları devam ediyor.

Instagram hesapları üzerinden bu keyifli anlara tanık olmak ve Burak- Buse Çiftinin gittikleri yerleri görmek için https://www.instagram.com/Ciftgeziyor/ hesabına bakmanız yeterli!

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek