Estonya Türkiye maçı ne zaman hangi kanalda saat kaçta (Türkiye Estonya)

11 Ekim 2013 Cuma 12:12

Milli maç heyecanı bugün tüm Türkiye'yi saracak ve Türkiye, Estonya maçı ile Dünya kupası gruplarına kalma şansını devam ettirmek istiyor. Estonya Türkiye maçı hangi kanalda ve Türkiye Estonya maçı ne saati 2013 işte tüm ayrıntılı bilgiler.

Estonya Türkiye maçı ne zaman hangi kanalda saat kaçta (Türkiye Estonya)
 Milli maç heyecanı bugün tüm Türkiye'yi saracak ve Türkiye, Estonya maçı ile Dünya kupası gruplarına kalma şansını devam ettirmek istiyor. Estonya Türkiye maçı hangi kanalda ve Türkiye Estonya maçı ne saati 2013 işte tüm ayrıntılı bilgiler.

Türk milli takımı bu akşam yine hayati sınavlarından birisini oynanyacak ve rakip ise Avrupa futbolunda iyiden iyiye bir yükseliş içerisinde olan Estonya takımı olacak. Baltık ekibi Estonya'da milli maç öncesinde en son oynanan Hollanda karşılaşmasında Portakallar karşısında 2-2'lik beraberlik almıştı ve bu beraberlik sonucunda azda olsa millilerimize bir uyarı mesajı yollamıştı. Bu arada Milli takımımız ise, takımın başına Fatih Terim'in getirilmesi sonrasında müthiş bir yükseliş göstermeye başlamıştı ve son 2 karşılaşmasında da rakiplerini alt etmeyi başarmıştı ve 2014 yılında Brezilya'da yapılacak olan Dünya kupası maçları öncesinde çok aza düşen şansını yeniden yükseltmişti.

Öte yandan Fatih Terim A Milli takım ile anlaştıktan sonra geçtiğimiz haftalarda ise Galatasaray'dan ayrılmıştı ve şuan için FATİH HOCA SADECE millileri çalıştırıyor.

Fatih Terim dün akşam ise hem millilerimizin ilk 11'ini açıkladı hemde bu zorlu karşılaşma öncesinde çok önemli açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim konuşmasında, şunu herkes iyi bilmeli ki zamanı gelince herşeyi açıklayacağım dedi ve konuşmanında zamanı var dedi. Estonya'nın kimse kolay bir lokma olduğunu düşünmesin ve rakibimiz Dünya futbolunun en iyi ekipleri arasında gösterilen ve nitekim grubumuzda lider durumda bulunan Hollanda ile 2-2 berabere kalmış bir takım ve işi çok ciddi tutmamız gerekiyor dedi. Ayrıca milli takımın başına sadece 4 maç için gelmiştim ve kesinllikle mayıs ayında sözleşme yenileyeceğim demedim, sadece bir sözüm var dedi. Ayrıca kaleciler Volkan Demirel ve Onur Kıvrak arasında yaşanan kavga ile ilgili olarak ise onlar kendileri bu durumun üstesinden geldiler ve şuan için herşey yolunda dedi. Takımın ilk 11'inide açıklayan Fatih Terim, Türkiye'nin karşılaşmaya, Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Semih Kaya, Ömer Toprak, Caner Erkin, Gökhan Töre, Selçuk İnan, Mehmet Topal, Arda Turan, Burak Yılmaz, Umut Bulut 11'i ile başlayacağını söyledi. Hafta arasında adı yedekler arasında geçen Burak Yılmaz ise Fatih hoca tarafından Estonya maçının ilk 11'ine alınmış oldu.

Milliler aslında bu gibi kritik ve heyecan düzeyi oldukça yüksek olan karşılaşmaları her zaman seven bir takım ve tabiki takımın başında ise bu maçlarda her zaman takımı iyi motive eden bir Fatih Terim olacak. Millilerde tüm futbolcular galibiyet için şanslarını oldukça yüksek görürken özellikle takımın etkili isimleri bu zorlu karşılaşmadan galibiyet ile ayrılarak grupta oynayacakları son karşılaşma olan Hollanda maçına daha moralli bir şekilde çıkmak istediklerini söylediler.

Bu arada milli takımda bazı futbolcular kart cezası ile karşı kaşıya ve Burak Yılmaz, Ömer Toprak, Hasan Ali Kaldırım, Volkan Demirel ile birlikte son olarak Arda Turan gibi isimler bu zorlu karşılaşmada sarı kart görürlerse, Hollanda maçında kart cezası nedeniyle takımlarındaki yerlerini alamayacaklar.

Estonya Türkiye milli karşılaşmasını bu gece saat 21.30'dan itibaren Star TV kanalından canlı olarak izleyebilirsiniz.

Maça doğru daha ayrıntılı bilgilerle yine burada olacağız.

Yorum Gönder

@name x