Fatih Dizisi 1. Bölüm İle Bu Akşam Kanal D de Başlıyor!

30 Eylül 2013 Pazartesi 14:43

Kanal D'nin yeni dizisi "Fatih" bu akşam ilk bölüm ile izleyicilere merhaba diyecek. Kanal D’nin başrollerini Mehmet Akif Alakurt, Seda Akman ve Gamze Özçelik paylaştıkları, yılın en büyük yapımı olmaya aday yeni dizisi "Fatih", bu akşam saat 20.00’de ilk bölümü ile ekrana gelecek.

Fatih Dizisi 1. Bölüm İle Bu Akşam Kanal D de Başlıyor!
Kanal D'nin yeni dizisi "Fatih" bu akşam ilk bölümile izleyicilere merhaba diyecek.


Kanal D’nin başrollerini Mehmet Akif Alakurt, Seda Akman ve Gamze Özçelik paylaştıkları, yılın en büyükyapımı olmaya aday yeni dizisi "Fatih", bu akşam saat 20.00’de ilk bölümü ile ekrana gelecek.

Yıl 1470. Kostantiniyye’nin fethinden 17 yıl sonra… Fatih Sultan Mehmet, Karamanoğulları’nı dize getiren sadrazamının başarısını tebrik ederken, Papalık’tan gelen mektupla Hıristiyan olmaya davet edilir. Bu cüretkar teklif, Fatih’in sefer kararı almasına neden olur. Şehzade Bayezid’in validesi Gülbahar Hatun, Sultan seferdeyken yerine evladının geçmesi için planlar yaparken, şehzade Cem’in validesi Çiçek Hatun’la da iktidar yarışı içerisindedir.

Gülbahar’ın ittifak içine girdiği Sadrazam Rum Mehmet Paşa, kendisini nasıl bir sonun beklediğini bilmeden, zaferinin gururunu yaşamaktadır. Halkın ve saray erkanının gözdesi Şehzade Mustafaise, tebdili kıyafet dolaşırken rastladığı gizemli bir kızla, ilk kez yüreğinde aşk ateşini hisseder. Sefer hazırlıkları sürerken, Fatih’i Hıristiyan alemi ve toprakları için en büyük tehdit olarak görenPapalık ve Venedik, onu ortadan kaldırma planlarında büyük bir şans yakalarlar.

Sarayın içine sızmış olan Venedik casusları, uygun zaman ve zeminde harekete geçer ve Fatih’i zehirlemek için adımlarını atarlar. Fatih’in oda hizmetine aldığı, büyük alim Ali Kuşçu’nun evlatlığı olan dilsiz Dilyar, büyük bir sırrın varisidir ve bu görev onun ve Fatih’in hayatında kaçınılmaz bir yazgının başlangıcı olacaktır. Fatih 1.Bölüm olarak bu akşam kanal D Ekranlarında.

Yorum Gönder

@name x