Reklamlar
Gündem 2021-04-07 21:21:03 Tufan

Deri Cüzdan Bakımı Nasıl Yapılır?

El yapımı deri cüzdan günümüzde oldukça fazla tercih edilmektedir. Uzun ömürlü olmaları, sağlıklı maddeler kullanılarak üretilmeleri tercih sebepleri arasında bulunmaktadır.

El yapımı deri cüzdan günümüzde oldukça fazla tercih edilmektedir. Uzun ömürlü olmaları, sağlıklı maddeler kullanılarak üretilmeleri tercih sebepleri arasında bulunmaktadır. Almış olduğunuz ürününüzü yıllarca kullanmak için ona bazı bakımlar da uygulamanız gerekir. Böylelikle ilk günkü güzelliklerini korumuş olursunuz. Deriden yapılmış ürünler oldukça değerlidir. Bu değeri de kaybetmemeleri gerekir. Bazı basit yöntemlerle onun ömrünü uzatabilirsiniz.

Deri Cüzdan Bakım Yöntemleri

Kullanmakta olduğunuz el yapımı deri cüzdan sertleşmiş, ıslanmış ya da kirlenmiş olabilir. Bu gibi durumlarda onun bakımını yapmanız gerekir. Bunları uyguladığınız taktirde sağlamlıklarını koruyabilirsiniz.

  • Sertleşmiş olan cüzdanlarınızı vazelin, renksiz el kremleri ya da bal mumu ile yumuşatmanız mümkündür. Zaman içerisinde deri içindeki yağı kaybetmektedir. Bu durumda lifleri kuruyarak çatlar. Bu şeklide kullanmaya devam etmeniz onun ömrünü kısaltacaktır. Yılda bir ya da iki defa yukarıdaki malzemelerden birisi ile ovmalı ve onları yedirmelisiniz. Yumuşacık olduğunu göreceksiniz.
  • Islanmış olan deri cüzdanınızın kendi halinde kurumasını beklemeniz gerekir. Oda sıcaklığında onları bekletirseniz kendi kendine kuruyacaktır. Yüksek ısıya maruz bırakmanız ya da fön makinası gibi aletlerle kurutmanız deriyi çatlatır. İçindeki lifleri sertleştirir.
  • Cüzdanınızı lekelere karşı korumanız gerekir. Boyası çıkacağını düşündüğünüz ürünlere değdirmeyin. Özellikle pantolon cebinde taşımayın. Pantolonun rengi deriye geçebilir.
  • Lekelenen ya da kirlenen cüzdanlarınızı şampuan, kolonya, ıslak mendil gibi ürünlerle silmeyin. Sirke ya da Arap sabunu leke gidermek için kullanılmalıdır. İkisini karıştırarak da kullanabilirsiniz. Bu karışımı bez yardımı ile cüzdana sürebilirsiniz. Kuru bezle kurulayabilirsiniz. Bakımını yapmak için de vazelinle yumuşatabilirsiniz.
  • Uzun süre kullanmadığınız deri cüzdanlarınız varsa onların hava almasını sağlamalısınız. Havasız ve kapalı yerde bırakılan deri ürünleri yapısını kaybetmektedir.
  • El yapımı deri cüzdan kullananlar onları tıka basa doldurmamaları gerekir. Cüzdanınıza sığacak kadar kart ve para konulması gerekir. Fazla doldurursanız esner ve aynı kart yuvalarına daha az kart koyulduğunda kartlarınız düşebilir.
FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek