Reklamlar
Gündem 2021-06-14 08:10:56 Tufan

Türkiye İmplant Uygulaması

Artık pek çok kişi diş kayıplarında tedavi seçeneği olarak implant tedavisinden faydalanmaktadır. Bunun nedeni ise implant tedavisinin, diğer tedavilere göre kalıcı olmasıdır.

 

Artık pek çok kişi diş kayıplarında tedavi seçeneği olarak implant tedavisinden faydalanmaktadır. Bunun nedeni ise implant tedavisinin, diğer tedavilere göre kalıcı olmasıdır. Yani total protez dişlere göre ve diğer köprü gibi tedavi yöntemlerine göre daha fazla konforlu ve ömür boyu kullanılabilir özellikte olmasıdır. Bu nedenle artık herkes implant tedavisinden faydalanmak istemektedir. Özellikle ülkemizde bu tedavi yöntemi bir hayli gelişmiştir. Siz de eğer kalıcı diş tedavisi yaptırmak isterseniz ilk olarak güncel implant fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olup, akabinde işini en iyi şekilde yapan bir klinikten bilgi alarak diş tedavisi olabilirsiniz. Dental İmplant Tedavisi Nedir? Diş implant yöntemi diş eksikliklerinde o dişlerin yerine implant dişlerin konmasıdır. Kuruluşumuz doğal dişlerin yerine konabilecek en uygun implant dişler ile kayıplarınızın önüne geçer, sizi sağlıklı ağız yapısına yeniden kavuşturur. Gerçek dişlerinizin eksikliğini hissetmemeniz için özel olarak uygulanan implant yöntemiyle çene bozukluklarının ve çiğneme sorunlarının önüne geçebilirsiniz. Eksik dişler zaman içinde, başta sindirim sistemi olmak üzere pek çok sağlık sorununa neden olabilir. Bundan dolayı eksik dişlerinizi Dental implant uygulamalarıyla tazeleyebilir, parlak gülümsemenizi yeniden elde edebilirsiniz. [caption id="attachment_4685" align="alignnone" width="499"] izmir implant diş[/caption] İmplant tedavisi daha çok ön dişler için yapılan bir tedavi olarak algılansa da esasen arka dişler için de sıklıkla uygulanmaktadır. Özellikle ağzında hiç dişi olmayan kişiler, çeşitli takma protez diş kullanmak yerine implant dişlerden faydalanabilirler. Çünkü takma dişler, zamanla ağız içinde yara ve ağıza zarar verebilir. Ama implant tedavisinde kesinlikle bu türlü sorunlar yaşanmayacaktır. Çünkü titanyum malzeme ile çene kemiğine yerleştirilen vidalı diş İzmir, sayesinde implant diş kişilerde ana diş görevi görmektedir. Hal böyle olunca her zaman rahat ve konforlu bir şekilde diş yapısına kavuşmanız da mümkün olacaktır.

İmplant Diş Tedavi Aşamaları

İmplant diş tedavisinden faydalanmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konuların başında implant  diş tedavi aşamaları gelmektedir. Yani tedavi süreci ve tedavi aşamaları  pek çok kişi için en önemli detaylardan bir tanesidir. Siz de implant diş tedavisi olmak isterseniz, ilk etapta aşamaları hakkında doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz. Türkiye implant tedavisi için yapılan, tedavi aşamalarına bakacak olursak;

  • İlk olarak eksik dişin çene kemiğine bakılır. Bu sayede İzmir implant diş kök için gerekli ön araştırma yapılmış olacaktır.
  • Eğer implant yaptırmayı düşündüğünüz diş hala çene kemiğinde ise yani çürük veya kırık bir şekilde tedavi edilmeyi bekliyor ise ilk olarak çürük dişin tedavisi yapılır. Eğer diş kökünde iltihaplanma söz konusu ise diş çekilmeden önce iltihap tedavisi ile çene kemiğindeki iltihap ve apse temizlenir. Bu sayede iltihap kana karışmaz ve daha sağlıklı bir şekilde tedavi süreci başlatılmış olur.
  • Çürük diş çekildikten sonra her hangi bir cerrahi işleme gerek kalmadan, kökün çıkarıldığı bölgeye doğrudan implant kökü yerleştirilir.
  • Türkiye implant tedavisi için eğer daha önceden çekilmiş bir diş yeri kullanılacaksa buraya bir oyuk açılır. Açılan oyuk içine titanyum malzemeden elde edilen implnat kökü yerleştirilir.
  • İyileşme süreci beklenir. Bu süreçte kişilerin, doktorun tavsiye ettiği türden bir beslenme alışkanlığı gerçekleştirmesi sağlanmalıdır.
  • Ayrıca implant tedavisinden dikkate alınması gereken bir diğer önemli konu ise kesinlikle hijyendir. Ağız hijyeni yeteri kadar sağlanamaz ise implant yapılan bölgede iltihaplanma veya kemikte çürüme gibi olumsuz durumlar ortaya çıkacaktır. Bu da tedavinin başarısız olmasına ve titanyum malzemeden üretilen implant kökünün düşmesine neden olur.
  • İmplant kökü çene kemiğine kaynadıktan sonra artık, dişin protez kısmı için çalışmalara başlanır.
  • İmplant kökünün üzerine yerleştirilecek olan malzeme kesinlikle hem ağız sağlığı açısından hem de estetik görünüm açısından son derece önemlidir. Bunun nedeni malzemelerin ağzı içindeki etkileridir. İmplant malzemelerin üzerine porselen kaplama veya zirkonyum kaplama diş yapılır.
  • Eğer Zirkonyum Diş Türkiye, gibi bir tedavi isterseniz bu hem sağlık açısından hem de gülüş estetiği açısından oldukça ideal bir seçim olacaktır. Bu nedenle porselen kaplama ya da zirkonyum kaplama tercihinde bulunabilirsiniz.

    Clinic Mono İletişim Telefon : 0 549 675 10 17 E-mail : info@clinicmono.com

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek